bugün

günümüzde ibne sözcüğü sadece eşcinseller için kullanılan bir sözcük değildir. tıpkı yavşak kevaşe kaltak sözcükleri gibi. (bkz: sokakta güzel bir bağyanla yürüyen bir arkadaşını gören hasan emmi ' vay ibne vay götürüyo cillop gibi karıyı')
ibne eşcinselleri aşağılamak için türetilen bir sözcükdür.çünkü ibne sadece eşcinsel kelimesi yerine kullanılmaz.birçok farlı anlamda kullanılır.örneğin bir arkadaşımızdan sigara isteyip de alamadığımız zaman 'ibnelik yapma!' deriz veya hakemler hata yaptıları zaman 'ibne hakem' diye bağırırız.bunun sonucundan tüm gay ve lezbiyenlerin cimri veya sürekli hata yapan insanlar olduğunu çıkaramayız.kısacası yeri geldiği zaman eşcinsel yeri geldiği zaman ibne demek en mantıklı olanıdır
ibne kelimesini kendine yakıştıramayan gaylerin kendilerine buldukları modern isim.
ibnelik= pasif kalan eşcinsellik= aktif veya pasif olan

burdan sonuça bağlantı eklersen ve mantık yürütürsek her pasifin bir gün aktif olma ihitmalinden doğan % 000000099 luk miktarı gerçeğe çevirirsek.

ibnelik= eşcinsellik.
ibne küfürdür, eşcinsel ise günümüzde iltifattır.

(bkz: cennet ucuz degil cehennem dahi luzumsuz degil)
aynı şeydir.
ibne/ibnelik uydurma bir kelimedir, halk arasında eşcinselleri aşağılamak için kullanılır. argodur. kullanılması da ayıptır.
eşcinsellik ise bir cinsel kimlik olup bilmin heteroseksüellik ve biseksüellik ile beraber normal kategorisine soktuğu bir kavramdır.
ibne : Edilgin eş cinsel erkek, homoseksüel.
eş cinsel :Kendi cinsinden kimselerle cinsel ilişkide bulunan kimse, homoseksüel.

türk dil kurumunun olaya yaklaşımı budur. kanımca birisinde hayvani duygular varken diğerinde sevgi saygı ve biraz alınteri mevcut.

birde kıssadan hisse verelim;

Yıllardır görüşmeyen iki yakın arkadaş karşılaşırlar. Hasret giderici sohbetin sonunda adı x olan, arkadaşı w ile bir sırrını paylaşacağını söyler : Ben GAY oldum...
w: Oooo güzeeel, peki ulusal veya uluslararası gay klübe üyemisin?
y: Yooo hayır
w: Peki hangi platformda mücadele derneğine üyesin ?
y: Nasıl yani???
W. Neyse. Bu güne kadar bir yürüyüşe katıldın mı ?
y: Haayııır.!
w: iyi de dostum sen düpedüz ibne olmuşsun....
güncel Önemli Başlıklar