1. 1.
  koronavirüs ile mücadele kapsamında gerçekleşmiş, ışıklı belediyemiz toplu taşıma seferlerinin yüzde 60'ını iptal etmiş. toplu taşıma araçlarında yoğunluk yaşanmaması açısından.

  lakin, bildiğin fiyasko bu. şimdi, toplu taşıma araçlarında yolcu yoğunluğu yaşanmaması için sefer sayılarını artırmak mı gerek yoksa azaltmak mı? gerçekten merak ediyorum?

  sanırım artırmak! zira, toplu taşıma sefer sayıları düşürüldükçe daha çok yoğunluk yaşanıyor, tıklım tıklım doluyor otobüsler. otobüsler az geldiği için mecburen duraklarda bekliyor yolcular, sayıları artıyor yani.

  sonra otobüs gelince yine üst üste çıkıyorlar el mecbur! ışıklı başkanımız da bu şekilde tedbir aldığını düşünüyor, insanları tedbir adı altında bir araya tıkıştırdığının farkında olmadan!

  umarım içişleri bakanlığı bu işe el atar da insanlar bu karanlık günlerde yine eskisi gibi üst üste yolculuk etmek zorunda kalmaz! ah imamoğlu ah, sen bu şehrin başına gelmiş en büyük felaketsin inan!

  ama senin bir suçun yok, zira senin kapasiten bu kadar! suç, cahil, taş kafa, düşünme yetisini kaybetmiş, bedava süt ve ekmek için sana oy veren kitlede!

  https://medyascope.tv/202...fer-sayilari-azaltilacak/
  13 -10 ... iyesta sert
 2. 2.
  olmayan uygulamadır. insan paylaştığı kaynağı okumadan sözlüğe atınca böyle oluyor işte. adamlar sefer sayılarını yüzde 60 azalttık veya azaltacağız dememiş. devletimiz ( hükümeti kast ediyor ) ile uyumlu şekilde yürüttüğümüz kampanya ile yolcu sayısı yüzde 60 azaldı diyor. ama yeterli değil yaşlılarımız daha fazla özen göstermeli diyor. azaltılacak sefer sayısı zaten bizim getirdiğimiz uygulama olan gece seferlerinde olacak diyor.

  --spoiler--

  Ulaşım stratejimizde de bazı değişikler yapacağız. işe gidiş ve dönüş saatleri dışında, yani pik saatler dışında tüm toplu taşıma hizmetlerinde insan sağlığını etkilemeyecek boyutta azaltmaya gideceğiz. Bildiğiniz gibi, bu zamana kadar hiç sefer azaltması yapmadık. Seyahat oranı yüzde 60’ların üzerinde azaldı. Hem buna paralel olarak hem de kent içindeki mobilizasyonu mümkün olduğunca azaltmak adına seferlerimizde bir miktar kısıtlama olacak. Yeni tarifeler istasyonlarımız ve sosyal medya aracılığıyla siz vatandaşlarımıza duyurulacak. Lütfen bu duyurularımızı takip edin.

  Burada özellikle risk grubu altındaki 60 yaş ve üstü yaş almış hemşehrilerimize seslenmek istiyorum. Her ne kadar ulaşımı kullanmanızda yüzde 70 civarında azalma olsa da bunu mümkün olduğunca sıfırlamamız lazım. Sizden ricam, çok elzem olmadıkça, lütfen başta toplu taşıma araçları olmak üzere toplu alanlardan uzak durun. Evinizde izole olun. Belediyemizi ilgilendiren bir ihtiyacınız olursa, lütfen çağrı merkezimizi arayın. Dayanışma için yanınızdayız. Bu süreçte hastalığın bulaşmaması çok önemli. Bu çağrıyı, ilk önce kendi anne babama yaptım.

  --spoiler--

  ilgili pasaj burası. ne bileyim burada böyle provokasyon yapılınca ele ne geçiyor hiç anlamadım..
  17 -9 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  yüzde 60 ya da yüzde 30. ne fark ediyor. sonuçta sefer sayıları oranında iptale gidilmiş. bu mu çözüm? sefer sayılarını düşürüp insanların yine balık istifi taşınması mı?

  zaten yaşlılara yasak uygulaması getirildi, toplu taşıma kullanımı oranında da bir düşüş var.

  ee, geriye kalan, mecburen toplu taşıma kullanan insanlar ne olacak şimdi, sefer sayıları düşürüldüğü için yine eskisi gibi üst üste yolculuk edecekler.

  detaylara takılıp bu gibi vahim gelişmelerden pay, hak çıkarma çabanızı anlıyorum sevgili ekotroller. zira, hayat dursa da mideniz boş durmuyor, duramaz. geçim dünyası işte.

  mecburen, maaş alımına devam etmek için bir çaba/efor sarf etmeniz gerek! o da bu şekilde oluyor! kandil gecesi simit dağıtımından istihkak vermediler mi lan? makarnanın yerini tutmaz ama olsun yinede.
  7 -4 ... iyesta sert
 4. 4.
  tamamda adamlar sefer iptal edeceğiz dememişler ki. yanlış anlamayayım diye 2 defa okudum hiçbir yerinde mesai saatleri içerisinde herhangi bir sefer iptali olacak yazmıyor ? gece ulaşımında seferleri kısıtlayacağız demişler. yaşlı insanlar biraz daha dikkat etsin demişler. hiçbir yerde yüzde 60 azaltacağız veya yüzde 30 azaltacağız denmemiş ki. haberi hem böyle paylaşıp sonra 60 olmaz 30 olur demek provokasyondan başka bir amaç güdülmediğini gösterir. yalancılık ile bir şey elde edilemez..
  10 -2 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  Vay bee, Ekrem başgana da bak sen, devletiyle uyumlu da çalışırmış. Baş bayağı azaltmış otobüsleri işte neyi savunuyorsunuz? Aynısı Ankara'da da oldu, sabah insanlar tıkış tıkış yolculuk yaptı.
  3 -5 ... zall bana hep abi der
 6. 6.
  tipik bir akit yalanıdır.
  sadece gene kendi uygulamaya soktuğu gece 22'den sonraki seferleri kaldırmış.
  2 -4 ... strawberry blonde
 7. 7.
  öteki yevmiyeli de geldi. rall yok mu rall ? onuda çağırın belki bir parça algı yaratırsınız linke tıklayıp haberi okumayan size benzeyenler üzerinde *

  Ulaşım stratejimizde de bazı değişikler yapacağız. ****işe gidiş ve dönüş saatleri dışında, yani pik saatler dışında tüm toplu taşıma hizmetlerinde insan sağlığını etkilemeyecek boyutta azaltmaya gideceğiz**** Bildiğiniz gibi, bu zamana kadar hiç sefer azaltması yapmadık. *****Seyahat oranı yüzde 60’ların üzerinde azaldı*****

  neden yalan söylüyorsunuz lan ? çok basit bir soru soruyorum yok ekotrol yok kandil simidi işi gene goy goya vurup yırtmaya çalışıyorsunuz her zamanki gibi..
  8 -3 ... mel mel bakan gibson
 8. 8.
  rezilliktir. daha rezil olanı ise bu tür saçma, sözde tedbirleri savunmak aslına bakarsanız. gerçi, bu rezilliği savunanlardan aksini beklemekte biraz zor.

  zira paralı, maaşlı troller neredeyse tümü.

  adamları açık açık 7/24 verilen ulaşım hizmetlerini sonlandırıp, diğer saatlerde de toplu taşımanın azaltılacağını söylüyor bunlar "yok hayır, öyle deyil" diyerek bir şeyler ispat etmeye çalışıyor.

  azıcık gururunuz, onurunuz olsun lan. 2.500 tl için nasıl bu kadar alçalabiliyorsunuz siz böyle?

  ibb nin toplu taşıma sefer iptali uygulaması

  https://onedio.com/haber/...tine-ara-verilecek-900362
  6 -3 ... iyesta sert
 9. 9.
  hala yalan konuşulan olaydır. ya oğlum nerede yüzde 60 yazıyor lan nerede ? ilk entryde yüzde 60 azaltılacak lanet olsun hepinize demiyor muydunuz ? nerede yüzde 60 azaltılacağı yazıyor diyorum hala riv riv riv. herkesi kendiniz gibi satılık zannetmeyin. biz babamızın arsası var diye vatana ihanet projelerini savunmayız. veya midemize haram lokma girsin diye. burada sizde dahil hepiniz biliyorsunuz kimler satılık kimler menfaat için hırsızlıkları tecavüzleri savunuyor.

  adam gibi soru soruyorum adam gibi cevap bekliyorum kıvırmadan kıvranmadan. o yazının neresinde sefer sayıları yüzde 60 azaltıldı yazıyor.

  ibb nin toplu taşıma sefer iptali uygulaması

  bir çomarda alta geldi. kafalara baksana bir tanesi cevap veremiyor lan ahahaha. bunlara para veriyorlarsa cidden haram zıkkım olsun verdiğimiz vergiler.
  7 -3 ... mel mel bakan gibson
 10. 10.
  ibb şeysi kendi ağzı ile söylemiştir! Bazılarına laf anlatılmaz bloke kullanmalısın.
  Sözlük soru cevap chat sayfası olmuş.
  5 -4 ... desifreleyici