bugün

Anlamak'da zorluk çekiyorum büfe açılsın yok olmaz mobil satış noktası kurdu adamlar insanlar ucuz ekmek yemesin diye bir bahane ile bu da yasak edildi. Sadece ibb yapıyor diye insanların ucuz ekmek yemesine engel olmak nasıl bir halk severlik ve vatanseverlik acaba.

https://www.birgun.net/ha...k-bufelerine-yasak-331309
SiYasal islamcılar halkın ekmeği ile oynuyor.
Bütün bilboard lara asıp bunu millete anlatmalısınız?
çare bu mu. güldür güldür !..

neticede " ekmek bulamazlarsa pasta yesinler " e kadar geldik.
gelinen son nokta akp'nin artık bırakın ülke yönetmeyi sıradan siyaset dahi yapamaz hale geldiğini gösteriyor. 18 yıllık iktidar işi gücü bırakmış belediyenin ekmeği ile uğraşıyor. önce ek büfelerin açılmasını engellediler. şimdi de mobil ekmek satışını yasaklıyorlar. bu ne kadar amatörce hamleler böyle. sırf ibb'yi çalıştırmamak için yapmadıkları saçmalık kalmadı. hem de halkı zarara uğratmak pahasına. kendi ayaklarına sıkıyorlar farkında değiller. istanbulluları bu kadar saf mı zannediyorlar? akp'nin getirdiği bu yasağı bir saat içinde herkes cep telefonlarından duymayacak mı? zannediyorlar ki araçları kaldırınca istanbullular bu duruma sinirlenip ibb'yi suçlayacaklar. hahaha! aynı hataları seçimde de yaptınız sonucunu gördük. böyle giderse bırakın istanbul'u geri almayı türkiye'yi kaybedeceksiniz. aferin size. böyle devam edin.
cuhapenin yeni skandallarından biridir. her şey güzel olacak derken vatandaşı iyi keklemişler., yazık..
Asgarî ücretle istanbul gibi bir yerde 1400 ekmek alabiliyorsun. 4 kişilik bir ailede günlük ortalama 10 ekmek gider etti mi sana 300 ekmek. Maaşının beşte biri sadece ekmek almaya gidiyorsa insanların ucuz ekmeğe talebi niye zorunuza gidiyor? Bir ülke düşünün insanlar bir ay boyunca çalışacak, maaşının 5''te 1'i sadece kuru ekmeğe gidecek ve kalanı ile kira, elektrik, dogalgaz,
su faturası ödeyip o kuru ekmeğin içine koyacak bir şeyler alacak, çocuk büyütecek ve buna rağmen hayatta kalacak... O kuru ekmek varsa zaten aç değildir dediğiniz millet hayatta kalma destanı yaziyor be çok mu gördünüz ucuz ekmeği millete? Yoksa bir kuru ekmek bunlara fazla diyerek yarımını siz mi yemeye kalkıyorsunuz?
Meekezi hükumet neden tanzim çadırları kurdu o zaman.
Benden kocaman bi hasktriniz gelsin.
Adamlar öyle bir dalga geçiyorlar ki taş olsa çatlar.
Neyi eleştirirlerse onu yapıyorlar. Makarna da dağıtın bari tam olsun
siyaseti bu yüzden sevmiyorum hepsi aynı bok. bir iyilik mi yapılacak hemen taş koy. mesela zamanında bir belediyeden burs çıkmıştı ünideyken başka hiçbir yerden burs alamamıştım kyk bursunuada yaşım tutmuyordu. ailemin de o aralar maddi durumu kötüydü.

ne yaptı siyasi partinin biri belediye bursunu iptal ettirdi niye sırf karşıt parti diye. burs alıyorum diye o partiye oy verecek kadar beynini kiraya verecek bir insan değilim.

sonra ülke gelişmiyor tabi gelişmez. biri iyi bir şey yapacak baktı oy kaybediyor ya da karşıt görüşlü hemen saldır.
Birisi kek mi dedi? Benim bildiğim vatandaşın en iyi keklendiği yer millet bahçeleri idi. Hayırlı günler frank lucas bey bıradırım. Çay ve kek ile...
imamoğlu'nun çalışmasına hiç gerek yok; akp, yeniden seçilmesi için elinden geleni yapıyor zaten. : )))
millete hizmet için çalıştıklarını tekrar kanıtlamış oldular.
yoksulun ekmek yemesini istemeyenlerin yaptığı icraat. En kısa zamanda burunlarından gelmesi dileğiyle. Aşağılık köpekler.
Iktidar partisinin niyetinin hizmet etmek falan olmadığını buradan da anlamayan varsa, onun kalp gözü kör demektir, öyle adama zahmet edip de laf anlatmaya çalışmamak lazım.

Yazık !!
--spoiler--

cuhapenin yeni skandallarından biridir. her şey güzel olacak derken vatandaşı iyi keklemişler., yazık..

--spoiler--

böyle tiplere ucuz ekmek değil ekmeği hiç vermeyeceksin. zaten ekmek yemekten kafaları hamur olmuş. uyuşturucu etkisinde gibiler aynı amk bu neyin kafası. mevzuyu g.tünden anlamak diye bir deyim var ama bazı arkadaşlar hiçbir yerlerinden anlayamıyorlar belli ki. bunlara doğruyu yanlışı nasıl anlatacaksın. nasıl hizmet vermeye çalışan bu engelleyen bu diyeceksin. sevsen anlamazlar. başlık "ibb nin mobil ekmek satışının yasaklanması" ama bunlar "ibb ucuz ekmek satışı yasaklamış kahrol cehape" diyorlar. ahtapotun olmayan beyni bunlarınkinden daha fazla işlevsel.
şurada hala chpyi kötülemeye çalışan çomarları görünce midem bulanıyor. tiksiniyorum. millet aç demek tamamen kelime israfı. bunlara ekmek soksan da fayda etmez. ekmek alamayan bmwsinden vazgeçsin diyen birisi var karşıda. ne anlatabilirsin ki. kimin ekmek alıp alamadığını bilenler zaten biliyor. bilmeyen, görmeyen insanların da ailesine sabır diliyorum. yazık sakatlar galiba.
belediyenin ücretsiz ekmek dağıtması hizmettir yoksa kapıma bırakmışlar veya ben almışım etkilemiyor ama her gün ücretsiz aldığım bir ekmek olsa ayağa kalkardım.

temel ihtiyaçlar ücretsiz olmalı. barınma, beslenme, sağlık, eğitim, güvenlik, seyahat, ...
tayyip erdoğan'ın bir şarkısında dediği gibi; nereden nereye, nereden nereye, nereden kuru ekmeğe muhtaç hale geldi türkiye.
Ahahah bu fakir millete ekmek yok ulan. 2023’e kadar ayakta kalabilenlerle yola devam edicez!
inanılması güç bir saçmalık.

öncelikle, düzgün bir şekilde işleyen ibb halk ekmek dağıtım sistemi neden bozuldu? ekrem gelene kadar bu sistem tıkır tıkır işliyordu. sırf kendi yandaşlarını doyurmak için mevcut ekmek dağıtım sistemini kurdu, akp de ekrem'in kendi yandaşlarına bu ekmek dağıtım sisteminin kaymağını yememeleri için engel oluyor. olan vatandaşa oluyor.

bana sorarsanız bu meselede tek suçlu, bir şekilde işleyen ekmek dağıtım sistemini bozan ekrem imamoğlu'dur. bence bir belediye başkanı, kendi belediyesinin içinde başka partilerden insanların çalışmakta olduğunu hazmetmelidir. çalışan sistemleri "daha iyisini yapıcam" diyerek bozmamalıdır. özellikle bir şey yapmak nedir bilmeyen bir belediye başkanı için.

bence yeni bir sistem kurma zahmetine girmesin, 3 sene sonra siyasi arenada bir daha görebileceğimizi sanmıyorum. belki yine gider beylikdüzü belediye başkanı filan olabilir veya daha küçük bir ilçe daha uygun olur. yerini daha becerikli birilerine bırakmalı.

edit: kimse ibb mobil ekmek satışını yasaklamamış lan. milleti kandırıp kolpa mağduriyet yaratmaktan başka bir olayınız yok.
yani diyorlar ki ; ekmek bulamazsanız pasta yeyin.
yaparsa ekrem başkan yapar

taksi mafyasından sonra ekmek mafyasını da bitirecek

zaten fırıncıların maçası tutuşmuş

internetten tehditler yağdırıyorlar

bitti olum saltanatınız

ekrem başkan oyacak sizi.

lan vitaminsizler

madem halk ekmek fiyatına ekmek satılabiliyor ?

niye bu milleti senelerdir silkmeye çalışıyorsunuz ???????

ekrem başkan oyacak bunları.
tarım bakanlığı yasaklamadık demiş. fox tv an itibariyle açıkladı .
güncel Önemli Başlıklar