bugün

dün basına düşen (bkz: ibb de pkk şoku/#45280349) skandaldan sonra ibb de çalışan teröristlerin ad soy adlarının ifşa olması durumudur. adamlara bak bizim verdiğimiz oylarla ne dümen çevirmişler.

https://www.ahaber.com.tr...lerileri-gun-yuzune-cikti

--spoiler--
içişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekrem imamoğlu'nun iBB'nin başına geçmesinin ardından belediyeye PKK-DHKP-C gibi terör örgütlerinde yer almış ve örgütlerle bağlantısı olan kişileri aldığını duyurmuştu. iBB'de görev alan PKK terör örgütü ile bağlantılı kişilerin isimleri tek tek deşifre edildi. PKK bağlantılı şahısların öncesinde de CHP'nin örgüt üyeleriyle ilgili yaptığı hamleler Türkiye'de uzun süre konuşulmuştu. CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu YPG'yi terör örgütü olarak tanımlamazken, istanbul Emniyet'ine saldıran terörist Elif Sultan Kalsen'e mağdur sıfatı verilmişti. Peki iBB'de görevli PKK bağlantılı kişiler kimler? işte detaylar...
--spoiler--
ibb de güzel dümen dönmesi durumudur.

cevap veremezler anca eksilerler olsun buda bi başarı sayılır.
Elbette bu hainlerin cezasını verir yüce Türkiye Cumhuriyeti devleti.
yani içişleri bakanının elinde istanbul'da elini kolunu sallaya sallaya dolaşan kimliği-ikameti-işi belli 500 kişilik terörist listesi var. bakan teröristleri yakalamak yerine listeyi iktidar gazetesine servis etmeyi tercih ediyor. bu ne güzel terörle mücadeleymiş. yakalama işinden gazete yada belediye başkanının sorumlu olduğunu düşünüyor belki de.
görsel
Adamların sabıkasına işlememişler bu Kel e yazar bence.

557 7 ye inmiş onlarda yalan çıkabilir.
Asıl içişleri ve mit bylokçu listesini versin ibb ye ne kadar fetöcü sokmuş akparty onu görelim.
kaynak götüm pardon a-haber.

sabah sabah şifa niyetine

şoradan.

görsel
800.000 farkın attırdığı iftiradır. geçiniz !..

ah ekrem ah çok can yakmışsın, seni seni !
kılışdar asılsın bence. bir kızılderil olarak bunu talep ediyorum.
lan şu dincinin bitmez yalanı

gene bitmedi

s.s. değilmiydi geçende

pkk yı bitirdim

ben bitirdim sadece 180 pkk lı kaldı diyen

https://www.aa.com.tr/tr/...inin-altina-dustu/2399876

ibb nereden bulmuş 450 pkk lı yı onu da anlatsınlar

dincinin hayatı yalan

kaynak da a-haber.
2020 yılında bir çocuğa taciz girişiminde bulunan mülteci bir it serbest bırakıldı ve yine bir tecavüz girişiminde bulundu. Ülke günah galerisi oldu. Ya işine gelmiyor ya da hoşuna gidiyor böyle şeyler.
(bkz: bedel ödemek)
iç işleri bakanı kendisini mualefette sanıyor herhalde.
Ya bu ülkede Genelkurmay Başkanı'nı terörist ilan etmiş bir partisiniz. ilker Başbuğ bile terörist denilerek 1,5 yıl hapis yattı. Madem elinizde bir kanıt var, bir belge var ne duruyorsunuz?
Kimden korkuyorsunuz?
Gidin tutuklayın teröristleri. Yok eğer elinizde böyle bir bulgu yoksa neye dayanarak bu yaftayı attığınızı açıklamak zorundasınız.

Şu bir gerçek ki AKP iktidarında "Terörist" kavramının içi oldukça boşaltıldı. AKP 'ye muhalefet ediyor ya da aldığı kararı bir şekilde eleştiriyorsan kolayca "terörist" olabilirsin; o olmazsa vatan haini.

Gerçi güvenlik kuvvetleri şimdi bu isimleri terörist diye içeri alsa benim gibi düşünen pek çok kişinin kafasında hep soru işareti olarak kalacak... "Bu insanlar gerçekten terörist mi" diye...
Adalet kavramı öyle dejenere edildi ki artık bu konuda yapılan haksızlıkların, içlenen suçların bile örtülmesine gerek duyulmuyor.

Son söz; Ben imamoğlu'nun terör ile ilişkili kişileri işe alacağına inanmıyorum. Bunun dışında hiçbirinin sabıka kaydı yokmuş. Peki imamoğlu nereden anlayabilirdi terörist olduklarını? Soylu neye dayanarak söylüyor bunu? Güvenin kalmadığı bir yerde nasıl inansın ki insanlar size?
bence haber doğru olmasa isimler yazılmaz idi.
bunları daha da yiyen milletin hımınakym.
Tabii ki her konuda miladı 2019 seçimleridir (!) . Asla öncesini kontrol etmeye gerek yoktur herhangi bir konuda (!).
görsel
görsel
(bkz: çamur at izi kalsın)

Bu habere inananlar şu soruları sormuyor mu kendine:
- terör suçu işlediği bilinen, hatta zamanında yakalanıp ifade vermiş birinin adli sicil kaydı nasıl temiz olabilir?
- terör örgütü ile ilişkisi olduğu bilinen; adı soyadı, ikamet adresi, telefonu, işyeri belli olan bu kadar adam nasıl elini kolunu sallayarak istanbul'un göbeğinde gezebiliyor?
- her şeyin dijital olduğu bu çağda, terörle bağlantısı olan bu kadar kişi her gün bir sürü resmi işlem yaparken içişleri bakanlığı tam olarak neyi bekledi bu kadar süre? Madem terörist, tut ensesinden at içeri. "Terörle şöyle mücadele ediyoruz, böyle mücadele ediyoruz, biz aslanız kaplanız" diyen siz değil misiniz? E bu ne perhiz bu ne lahana turşusu o zaman amk?

Geçiniz efendim.
https://m.uludagsozluk.com/e/45284226/

Derdiniz türklük olsa şuna sesiniz çıkardı zamanında.

görsel
akp hükümetinden birileri "emniyet/mit veritabanın taratın. ibb çalışanları arasında suç teşkil etmeyen, kovuşturulması yapılmış ama aklanmış ne kadar şey bulursanız toplayın ve basına sızdırın" gibi bir emir vermiş gibi duruyor. bu yasadışı tabi.
imamoğlundan çok memnunum. bu habere de hükümete dahil olan herhangi birine itimadim yok.
yalan haber olsa yine iyi. "suçlar"a bakılınca bunlar adli kayıtlardan değil. "2 kez gözaltına alındı", "3 ayrı işlem gördü" gibi şeyler adli sicilde geçmez ki. akp bu bilgileri imamoğlu karalayacağım, particilik yapacağım diye mit yada emniyet'in gayriresmi fişlemelerinden illegal olarak toplamış gibi duruyor.
Başta istanbul, Ankara, izmir olmak üzere chp'li belediyeler kritik stratejik noktalara hdp sempatizanlarını yerleştirmiş.