bugün

en az (bkz: biz bize yeteriz deyip 14 yeni araç kiralamak) kadar yanlış olan bir başka ihale.

bu devirde araç kiralama ihaleleri nedir böyle arkadaş?
cumhurbaşkanlığı araç kiralama ihalesi yapar, istanbul belediyesi kiralama ihalesi yapar. birbiri ile sidik yarıştırıyorlar adeta.

ulan millet işten çıkarılıyor, esnaf kepenk kapatmış, insanlar karantina altında nasıl geçineceklerini düşünüyor, bunlar araç kiralama ihalesi yapıyorlar.

yuh be...

ibb de 1851 adet araç kiralamak için 16 nisan 2020'de ihale yapacakmış.
https://www.ibb.istanbul/...er/RefIdIndex?refId=16999

ekran şeysi;
görsel

yazık şu ülkeye be.
iktidarı bir yerden yiyor, muhalefeti bir yerden yiyor. sonra da kasada para yok.

aferin, bizlere müstehak.

edit: ihalenin ekap sayfası ekran görüntüsü;
görsel

edit-2: arkadaşlar söz konusu ihalenin ihale kayıt numarası; 2020/150169
siz de bu numarayla her yerden sorgulayabilirsiniz.

edit-3: ayrıca araç kiralamak nedir yahu. hükümet araç kiralıyor, meclis araç kiralıyor, cumhurbaşkanlığı araç kiralıyor, belediyeler araç kiralıyor. bu araç kiralamalarına verdiğimiz paralar uçup gidiyor. 1851 araç kiralayacağına, 500 tane aracı satın al, komple hurdası çıkana kadar senin olsun, bir sene sonra bir 500 tane daha al, sonra bir 500 daha...
tabi bunlar kimsenin umurunda değil. çünkü dünyada en kolay harcanan para emek vermeden kasanda duran paradır.

edit-4: aktrollün biri imamoğlunu eleştirdim diye şaşırmış.---> (bkz: #43141281)
işte o da sizinle benim aramdaki fark kardeş. ben göte göt derim, herkesi eleştiririm, sizin böyle bir şansınız yok.

ekrem imamoğlu benim babamın oğlu değil, destek verdiğim gibi eleştirmeye de hakkım var.
tıpkı akp'li olmamama rağmen nasıl fahrettin koca'ya destek veriyorsam, imamoğlunu da o şekilde eleştiririm. benim ekmeğimi bunların hiçbirisi vermiyor. emeğimle, alınterimle kimseye muhtaç olmadan yaşıyorum.

ama sizin durumunuz farklı.

bir kez olsun eleştirsenize hükümeti hadi...
Gelmiş yine mal bulmuş mağribiler. Kendi ideolojisindeki parti olsa ekap'a bile yüklemeden pazarlık usulü alıp kime kaça ihale ettiğini bile bilmezdik. Eko başkan ne dedi şeffaf olacağız aynen de öyle şuanda.
94 ten beri ben bir kere bile bu tarz bir habere denk gelmedim ama ne zaman belediyeler elinizden gitti haberleri servis etmeye başladınız.

Bizim kendi şirketimizde 110 kişi çalışıyor ve 25 adet kiralık aracımız var. 16 milyonluk belediye 1851 araç kiralamasına takılmış beyimiz. madem kiralamaya takilacaksin belediye meclis üstünlüğü akp de. meclis bir komisyon kurar ve bu kiralanan araçlar gerekli mi değil mi inceler sonrasinda resmi raporunu çıkarır. Ama amaç o değil amaç dezenformasyon. Yemezler..
bir kaç ay evvel, yenikapı'ya dizilen "bu araçlar fazladan" diye şov yapılan araçları akla getirerek güldüren ihaledir.
Çok lazımdı şu durumda zaten araç kiralanması.
araç adedi 1881'e tamamlansın. ihale komisyonu başkanı yılmaz özdil olsun. korna melodilerinin 10. yıl marşı olması şartı getirilsin. yoksa akp'den ne farkları kaldı şimdi?
ben bir sorayım önce, bu araçlar kiralama süresi dolmuş araçların yerine mi kiralanıyor? yani belediyelerdeki araçların nerdeyse hepsi kiralık yani daha önce kiralanmışlar geri verilip yerlerine ihaleyle yeni araç mı alınıyor? yoksa bunlar diğer araçlara ek olarak mı kiralanacak?

daha öncekilerin kira süresi bitip yerlerine bunlar kiralanacaksa yapılan doğru.
yok bunlar onların üstüne tekrar kiralanıyorsa, birilerinin sebebini açıklaması gerekir.
Ne acayip değil mi. Artık insanlarin ihalelerden, tarihinden ve hatta kaç paraya sonuçlandığından haberi oluyor.

Valla bunca yıl sonra garipsiyor insan.

insan gerçekten hayretler içinde kalıyor.
güncel Önemli Başlıklar