1. 1.
  31 mart seçimleri sonuçları belli olmadı. fakat artık herkes binali yıldırımın ibb başkanı olarak kesin gözüyle bakıyor. kendisi görev adamı olan 7 den 70 herkesin sevdiği sevmese bile sempati duyduğu nu yiğit adam binali yıldırımın siciline bakalım.

  1994-2000 yılları arasında istanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri işletmeleri (iDO) da Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Bu görevi sırasında istanbul'da toplu taşımacılığın denize kaydırılması yönünde önemli projelere imza attı. Başta istanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının açılarak, Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere istanbul'a kazandırılan toplam 29 iskele/terminal, 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla IDO'yu alanında dünyanın en büyük şirketleri arasına soktu. 1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslar arası "Skal" kulübü tarafından verilen kalite ödülüne layık görüldü. Halen uluslar arası denizlerde yolcu ve yük taşımacılığı ile denizcilik konularında danışmanlık yapan şirketinde çalışmalarını sürdürmektedir. Muhtelif sivil toplum kuruluşlarında üyeliklerin yanı sıra Piri Reis Denizcilik Vakfı ve Refahiye Kültür ve dayanışma Derneği Başkanlık görevini sürdürmektedir.

  58 ve 59. Hükümetlerde Ulaştırma Bakanlığı yaptı. 60. Hükümet'te yeniden Ulaştırma Bakanı oldu.

  3 Kasım 2002 genel seçiminde AK Partiistanbul Milletvekili olarak parlamentoya girerek, 58. ve 59. AKParti hükümetlerinde Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı.

  22 Temmuz 2007 genel seçiminde AKParti Erzincan milletvekili seçildi ve 60. AK Parti hükümetinde Ulaştırma Bakanı olarak kabinedeki görevine devam etti.

  12 Haziran 2011 genel seçiminde AKParti izmir milletvekili seçildi ve 61. AK Parti hükümetinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak kabinedeki görevine devam etti.

  Öncüllerinden farklı olarak, 11 yılüst üste görev olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en uzunsüreli görev yapan Ulaştırma Bakanı oldu.

  Halen isveç Malmö’de bulunan Dünya Denizcilik Üniversitesi ( WMU ) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir. Dünya Denizcilik Üniversites,, Berlin Teknik Üniversitesi’nin de içinde bulunduğu çok sayıda üniversite tarafından kendisine Fahri Doktora ünvanı verildi.

  Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanlığını yürütmektedir.

  2014 yerel seçimlerinde izmir Büyüksehir Belediye Başkan adayı oldu. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı olarak görev yaptı.

  1 Kasım 2015 genel seçimlerinde yeniden milletvekili olarak seçildi ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yaptı.

  22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresinde Genel Başkan seçilmiştir ve Davutoğlu'nun istifasının ardından 65. Türkiye Hükûmeti'ni kurarak 24 Mayıs 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti'nin 27. Başbakanı oldu.

  Evli ve 3 çocuk babası olan Binali Yıldırım, ingilizce ve Fransızca bilmektedir.
  ... rebel12
 2. 2.
  daha seçimlere 2 aydan fazla bir süreç kalsada binali yıldırım ın istanbul büyükşehir belediye başkanı olma ihtimalinin çok yüksek olduğu kesin bir gerçek yaptıkları yapıcaklarının yanında karınca kadar kalır en azından büyük bir kısımlık böyle düşünüyor inşallah seçilir ve istanbulun çevre ve trafik sorunlarını çözer.
  ... mammyx
 3. 3.
  Çünkü hiçbir geçmişi, altyapısı yok. Seçim zamanı birdenbire bir telaşla partiler birbirlerine koşturuyorlar. 'Aman şöyle yapalım' diye. Hepsinin kafasında başka bir şey var. Nitekim bir partinin genel başkanı 'Ben kimse için fedakarlık yapamam' dedi. Bu anlaşılılır bir şey. Eğer siyaset uzun soluklu olacaksa, parti başkanları gerekli riski almalı. Büyük olsun, küçük olsun partinin genel başkanı, siyasi hareketin lideriyseniz, iddianız yoksa 'Ben yokum', 'Burada garanti yok'. Siyasette, seçimde garanti olur mu? Gireceksiniz, çalışacaksınız, vatandaş ikna olursa seçileceksiniz. Garanti peşinde koştuğunuz zaman da olmuyor işte.
  bu açıklamasıyla gönülleri taht edinen insan.
  ... dumduzben
 4. 4.
  fazla bir söze gerek olmayacağını biliyorum sayın binali yıldırım istanbul büyükşehir belediye başkanlığını kesinlikle kazanacağına inanıyorum binali yıldırım gerek AK PARTi gerek ise istanbul un başına gelebilecek en güzel şeydir umarım hayırlısı olur.
  ... deathgel
 5. 5.
  ya çok büyük konuşmamak lazım aslında ama şöyle bir şey var ki Binali Yıldırım a eşdeğer bir rakibi yok karşısında böylelikle istanbul belediye başkanlığıda çantada keklik gibi birşey.Binali yıldırım a şimdiden başarılar dilerim ve bizi istanbul trafik çilesinden kurtarmasını istiyorum.
  ... anna marya