bugün

ibansız olmak.
şuayyip yerboğan bozuk kapitalizmin elçisi ve kuludur.
- paranın nereye gittiğini sorgulamamak.
-başka iban’a para gönderenler olursa ona da çökmek.

Baş şartlardır...
ak kefenlilerin şartlarıdır. bunların kitabı para olduğu için.
Pollyanna olmaktir, paranın gercektende Corona magdurlarina gidecegine inanmaktir.
Arkadaşlar ben ilk şartta elendim siz devam edin.
pardon siz nasıl kafalar yaşıyorsunuz da hala savunduğunuz şeylerin sizi daha çok dibe çektiğini göremiyorsunuz? adam (?) kalkmış bir el atın diyor vatandaşa. arkadaşlar, saygıdeğer insanlar... bakın evet yardımlaşmak çok güzel bir şey. buna karşı değilim kimse de değildir. konu zaten bu yardımı isteyenin devletin kendisi olması.
sizin, bizi kıskanıyorlar sandığınız memleketlerde devlet adamın evine yoğun bakım ünitesi kurduruyor, bakımını evinde sana özel sağlıyor ve senden ücret talep etmiyor. Sosyal devlet.
Senin gibi burada devlet hastanesine gittiğinde sıra beklerken başka bir mikrop kapma veya özellere gidince gereksiz bir ameliyat olma korkusu yaşamıyor.
Eğitim ve sağlık. Bir ülke için en önemli iki unsur. Türkiye'de ikisi de patlamış bir vaziyette. Olmayan kalitelerine bakmanız yeterli.
Üretimden bahsediyor. ülkemiz kaç tane ileri teknoloji ürünü üretebilen markalara sahip. kaç markamız var dünyaya ihraç ettiğimiz? 20 yıldır hiç cari fazla verebilmiş miyiz? paranız ne zaman değer kazanmış, ticaret yaptığınız hangi ülkenin parasından daha değerli hale gelmiş? neyin üretimine devam etmek zorundayız? fındık ve çay mı bu ülkenin tek kalemi?

kalkmış tekalif-i milliye emirleriyle kıyaslıyor bazısı. kardeşim sen kurtuluş savaşı ile kıyasladığın duruma bir bak önce istersen. hiç okumamışsın aç çeşitli kaynaklardan oku. sonra utanman varsa zaten utanırsın diye düşünüyorum.

biz birbirimize ne zaman yeteriz biliyor musunuz, adam gibi yönetilmeye başladığımız ve verdiğiniz verginin yine vatandaşı için kullanılmasını sağlayacak birileri seçebilecek zekaya sahip olduğumuz zaman.
kendi vatandaşına ayıramadığı bütçeyi, başka milletler için şov yaparcasına harcarken, ikinci 40milyar doları kendi vatandaşına harcayabildiği zaman yeteriz birbirimize.
biz birbirimize yeteriz zaten, önemli olan devletin sana yetmesi, yetişebilmesi canım kardeşim.

at gözlüklerinizi çıkarınız lütfen. tarih okuyun, ekonomiyi takip edin, yurt dışından ülkeniz için neler söyleniyor bir bakın, araştırın. okuyun okuyun okuyun.
din sizi manevi olarak bireysel olarak kurtarır, rahatlık sağlar, huzur verir. evet bireyseldir.
kişilerin dini olur devletin olmaz. din ile yönetilen ülkelerin durumuna bakın. bizi bilim kurtaracak. açık dimağlar, yeni buluşlar, teknolojik gelişmeler, üretim kurtaracak.