bugün

öldüğünde dedem ölmüş gibi üzüldüğüm rocknroll çınarı. 1 sene geçmiş.
(bkz: lemmy nin beni)

Dünya nin kahri ile akrabalığı olması muhtemel rahmetli zattır.
"Bir barda çalıyorduk, herkes öyle sarhoştu ki kimse bizi dinlemiyordu, bende sahneden inip bir içki kaptım, ve en hararetli muhabbetin döndüğü masaya oturdum, benim için konserden daha önemliydi."
Demiş, mekanı kalbimiz olan, halihazırda ışıl ışıl bir ortamda uyuyan, hayatı boyunca sigara ve alkol kullanmış, 60'ların kültürünü yaşayan, yani bizlere göre çok daha idealist olan, sanatçı.
(bkz: lemmy is god)
hawkwind'den bir konser tutunda uyuşturucuyla yakalandığı için kovulduğu söylenen basçı, vokal ağabi. david bowie, keith emerson, yes'in basçısı gibi diğer efsane adamlarla aynı sene içinde ölmüştü.

bence uyuşturucuyla yakalanma olayı saçmalık. hawkwind elemanlarının hepsi uyuşturucu kullanıyordu, polisi görünce hepsini ona kitlediler belki de. o da gitti motörhead'i kurdu, 80'lerde yükselecek olan diğer metal guruplarına ilham kaynağı oldu adam tek başına
Öbür tarafta konserim var de sıkıyım kafama geliyim reis..

Bu saatte (bkz: i don t believe a word) ve (bkz: love me forever) dinleyince etkileri bunun gibi oluyor.

Üşüyoruz reis. Sensiz üşüyoruz..
adı ölümünden iki yıl sonra 'yeryüzündeki en tehlikeli' timsahlardan birine verilmiştir.

https://tr.sputniknews.co...y-kilmister-tarih-oncesi/
The game açınca daha çok triple h gibi millete pedigree çekesim geliyo ne jacki ne içkisi ne danieli shsjsj..

Neyse. Adam gibi adamdı rahmetli.
brotherhood of man dinleyin, sözlerini de açıp bakın en kaliteli şarkısı odur lemmy abimizin. huzur içinde yat üstad.
2015'in sonunda aramızdan ayrılan motörhead'in ve metal tarihinin en sağlam vokallerinden biridir.

Sigaraya ve viskiye olan bağımlılığı kendisine daha da hayran bırakmaktadır.
Toprağı bol olsun. Bir nesil senle büyüdü üstad. Az içseydin kokain, sigara ve kolayı keşke...
kanser olduğunu ölmeden iki gün önce öğrenen vokalist.

nazi sempatizanı olmakla suçlanan ama olmayan vokalist.

(bkz: metal tanrısı)

(bkz: 1916)
görsel
görsel
rock'n'roll müziğinin en hızlı adamlarından biri. dün vefat eden little richard için bu müzikteki en iyi vokalistlerden olduğunu söylerdi. kendisinin idollerinden önce vefat etmesini her zaman manidar bulmuşumdur.
görsel
görsel
aşağıdaki ölmeden beş ay önceki konser kaydıdır. altmış dokuz yaşındaki hasta birinden beklenmeyecek kadar iyi bir performansı var. işte bu yüzden lemmy bir efsanedir.

https://www.youtube.com/w..._channel=ResurrectionFest
görsel