1. ?.
  birbirinden farklı tarzlarda müzik dinleyen personelin bir arada çalıştığı işyerlerinde görülen bir gerginliktir. okul bitirmiş, mektep medrese görmüş insanların az çok edindiği bir müzik zevki vardır. bu müzik zevki edilirken bir de dinlemekten hiç hazzedilmeyen müzik türleri veya şarkıcılar belirir. örneğin benim için serdar ortaç'ın ardınden gelen bir seda sayan hayatta görüp görebileceğim en büyük ızdıraplardan biridir. tahayyül, tahayyül olalı böyle zulüm görmemiştir. neyse konuyu dağıtmayalım. işte bu edinilen müzik zevki kimi zaman kişiden kişiye çok farklılık gösterir. bir büroda en sevdiği şarkıcı veya grupları hande yener, metallica ve arif sağ olan 3 kişinin bulunması olasılığı hiç de az değildir. e günün monotonluğu içinde yapılabilecek en değişik atraksiyon da maalesef çoğu yerde müzik dinlemektir. dolayısı ile bir kişiden media player açması ve bi şeyler çalması istenir. çünkü herkesin kendi sevdiği şarkıları dinlediği bir bürodaki ses kirliliğinin niteliği hayvan pazarlarıyla aynıdır. ancak bu sefer de işte bu bahsettiğim gerginlik ortaya çıkar. çalınan şarkıları biri sever diğeri nefret eder öteki nötr kalır vs. yine bir uyum sağlanamaz. işte o anda kurtarıcımız imdada yetişir ve bütün günü idare edecek müzik listesi devreye girer. bunun adı kulağa hoş gelen müzik türü listesidir. bir çok türe ait birbirinden ilgisiz şarkı çalışanların isteğine göre zamanla evrimlerşir ve o büroya özgü listesini oluşturur. eğer bugün bir kral tv varlığını devam ettiriyorsa, unforgiven'ın ardından gelen bir sevemedim kara gözlüm kulağımızı tırmalamaz hale gelmişse bunda müzik zevkleri farklı büro ortamlarının da payı vardır.
  2 -1 ... tahayyul
 2. 1.
  burada müzik dinleyen tek kişi ben olduğum için olmayan gerginliktir. ha arada ankaralı turgut böğrüşleri geliyor ama kırk yılda bir olan bir olay merak edip bakıyor herhalde.
  ... kazagiyla burnunu silen cocuk
 3. 2.
  patron kafa dengiyse sorun olmayan eylemdir. adam içerde "celal ile ceren" izliyo.
  ... kuccukpirens
 4. 3.
  hayır o değil de mektep medrese bitirmiş insanın ki müzik zevki oluyor da, eğitim olarak daha alt basamaklarda ki ne oluyor. Nedir bu ayrımcılık. Tamam yaygın olmayabilir ama benim lise terk hatta ortaokul mezunu arkadaşlarımdan klasik müzik veya rock tarzı müzikleri sevenler vardı. Ben mesela üniversite mezunuyum ama bi müslüm gürses orhan gencebay veya bi ali kınık hatta nihat doğan'ı bile severim. Nasıl olacak şimdi bu iş?
  ... asi horoz
 5. 4.
  (bkz: thm dinleyen adama rap dinletmek)

  işkencedir.
  ... tosovale
 6. 5.
  Hiç gergin değiller aksine çok rahatlar. Açıp bir demet akalın şarkı demek içimden gelmiyor sabahtan akşama saçma sapan kafa ütülüyorlar.

  Gerginliği dinlemeyene yaratan durum.
  ... borulce