1. 1.
  Kalktığında toplu işten çıkarmalar yaşanacak olandır.
  2 ... bogaziciruyalari
 2. 2.
  2 ay daha uzatılmıştır

  Zehra Zümrüt Selçuk (@ZehraZumrutS) Tweetledi: Normalleşme sürecinde istihdamı korumak için tedbirlerimize devam ediyoruz.

  Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan’ın kararıyla Nakdi Ücret Desteği ve Fesih Kısıtı’nı 2 ay süreyle uzatıyoruz. https://t.co/RrwShZzhCg https://twitter.com/Zehra.../1369056371384127491?s=20
  ... ya bir sus
 3. 3.
  Ahım şahım bir şey değil. Uymayana 3.000 tl cezası var başka da bir yaptırımı yok.
  2 ... oberst
 4. 4.
  işçiye iyilik gibi gözüken ama en büyük iyiliği işverenlere sağlayan yasaktır. bu hükümetten daha iyisini beklemek polyannacılık olur zaten..

  işgörene faydası : pandemi bahane edilerek işçilerin işveren tarafından işten çıkartılmasını engelliyor.

  işverene faydası : işten çıkartamadığı için tazminat verme zorunluluğu yok. işçiye her türlü mobbingi yaparak işten kendi kendilerine çıkmasını sağlayabiliyorlar. misal sokağa çıkma yasağı oluyor ve sanki işçi keyfi olarak işe gelmemiş gibi o günleri işçinin maaşından kesebiliyorlar. yasal olarak bu imkan tanınıyor onlara. diledikleri kadar ücretsiz izne yollayabiliyorlar. sigorta primini yatırmayabiliyorlar bu hakları da var. şimdi adam aile babası diyelim. atıyorum 10 senedir çalıştığı işletme 6 ay boyunca sürekli ücretsiz izne çıkartıyor bu adamı. devletin verdiği para aylık 1100 küsür lira. yani o para ile geçinebilmesi imkansız. elinde avucunda yoksa mecbur iş değiştirmek zorunda. işvereni de bu şekilde baskı uygulayıp işten kendi isteği ile ayrılmasını sağlayıp o 10 senelik tazminatın üzerine yatabiliyor.

  bu bir iddia veya hayal ürünü değil bire bir yaşadık bunu. ben artık kafam kaldırmadığından iş değiştirmeye karar verdim geçen ay ve tazminatı bırakarak çıkmak zorunda kaldım mesela. gidecek olmamı yediremeyip "işten çıkartamıyoruz yaeaeaea sen kendin ayrılmalısın" dedi. ne diyeceğini bile bile "iyi öyle olsun" dedim. zerre şaşırtmayıp "kendin ayrıldığın için tazminat hakkın olmayacak" dedi. iyi dedim bayram harçlığı yaparsın o parayı. şimdi bu işten çıkartamama mevzusu biz işçiye mi yaradı iş verene mi ???
  4 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  kısa çalışma ödeneği bugün sona eriyor, sonrasında sona ermesi beklenen yasaktır.

  toplu işten çıkarmalar ve ücretsiz izinler olmasından korkuluyor.

  https://www.sozcu.com.tr/...-issiz-kalabilir-6344840/
  1 ... murthy
 6. 6.
  Bizde başladı zaten ücretsiz izin furyası. Şirketin de işine geldi. Herkese 5er 10ar gün yapıştırdılar. Pandemi sürecinde çok gider yapmışlar gibi şimdi sıra çalışanlara geldi. Ulan herkes kısa çalışma ödeneği aldı kendi parasından. Sen vergi vermedin ,masraf etmedin. Neredeyse 1 yıl çalışmadın. Devlet senden vergi almadı. Ücretsiz izin nedir ?
  3 -1 ... miraculummeum
 7. 7.
  bu ayın sonundan itibaren asıl sikiş başlayacak işte.

  kçö bitti. koca koca holdingler -utanmadan- 1 sene devlet sırtından çalışanlarına sigorta maaş ödetti, birçok çalışanı ücretsiz izne çıkardı. şimdi yasak da bitiyor işine gelmeyeni küçülme adı altında şutlayacak. iş mahkemelerinde dava sayısı patlayacak.
  3 -1 ... oberst
 8. 8.
  zurnanın zart dediği yerdir.
  2 ... hgseett
 9. 9.
  iş veren her türlü s.kiyor zaten
  Misal özellikle hizmet sektöründe aşırı derecede mobbing olayı var şuan

  Şundan şu kadar satmazsan şu olur
  Böyle olmazsa bu olur vs vs

  Yani kovmuyor ama canından bezdiriyor insanı
  istifa etmeye zorluyor..
  ... blackmen
 10. 10.
  fantastik müziğin fantezi müziğe dönüştüğünü gösterecek olan durumdur.
  1 ... hgseett