1. 624.
    zor bir süreç gerçekten. hayatımın en uzun işsizlik sürecini geçirdim. tam 9 ay. psikolojim mahvoldu. saçma sapan iş teklifleri de özgüveni yerle yeksan etti. 2 aya yaklaşıyor yeni işe gireli. inşallah hep böyle devam eder.
    -1 ... birbaskayerde
  2. 623.
    işsiz arkadaşlara allah sabır ve acil iş versin inşallah.

şu hükümetin vatandaşa iş alanı yaratmak gibi bir çabası olmadığından işi allah'a kalmış.
    ... lipsos
  3. 622.
    Çok zordur. Şu son 3 hafta fuck offf dedirtmistir. Allah'tan iş buldum. Sözlük yazarlarina tavsiyem; boş durmaktan iyidir. Atlayın işe.

Alışkanlık var.mala bagliyorsun. Köyde arazim ve evim olsa, uçarak giderdim.

Edit: 23 Ağustos istifa, 12 Eylül yani iş ile anlaşma, 16 Eylül yeni iş başlangıç.
    1 ... kontrollu insan
  4. 621.
    işsizlik olduğu kadar iş beğenmeme de var. Beğenmemekte de haklılar herşey pahalı. Herkes haklı ne desek ki işte.
    -1 ... napacuhh
  5. 620.
    Türkiye'deki gerçek işsizliğin 15-20 milyon kişi civarında olduğunu tahmin ediyorum.
    1 ... lesley mateas
  6. 619.
    Hala işsiz sayısı üzerinden hesaplanan. işsizliği çalışanlar üzerinden hesaplamak lazım. Bu ülkede çalışanların sayısı belli mi? Belli. Çalışması gereken (potansiyel) insanların sayısı da belli. Potansiyel olarak çalışması gerekenden çalışanları çıkar. Al sana en net işsizlik.

işsizlik= çalışma potansiyeli olanlar - çalışanlar

Bu kadar basit. Yok iş arıyormuş/aramıyormuş bunlar hikaye.
    ... lesley mateas
  7. 618.
    Özgürlük.
    ... min son
  8. 617.
    5 ay yaşadım. Kafama sıkmamam mucizeydi. inan bu psikoloji en kötü işten bile kötü.
    1 ... gbuepfh
  9. 616.
    iki üniversite bitirdim hala tık yok. Artık polis bekçi PTT Allah ne verdiyse yardırmayı düşünüyorum. Acaba boğaz köprüsünden atlamaya çalışıp bana iş verin diye bağırsam mı. Bir o kaldı çünkü.
    6 ... kale3112
  10. 615.
    Zor hele hele erkeksen. Herkes senden bir şeyler bekler haklı olarak sonuçta evin direği sensindir.

Mevlam kimseyi işsiz koymasın mümkünse kimse bu çileyi tatmasın.

Zordur zor kelimeler yetmez.
    4 ... son bukalemun