1. 1.
  Çalışma gücüne sahip kişilerin iş aramalarına rağmen iş bulamamaları durumudur. Bu tip işsizlik "gayri iradi işsizlik" olarakta adlandırılır. işsizlik, yapısal işsizlik, mevsimsel işsizlik, konjonktürel işsizlik ve teknolojik işsizlik olarak çeşitlidir.
  6 ... cell-im
 2. 2.
  yağ var, şeker var, un var ama helva yapamıyoruz dedirten hadisedir.. zordur ama hayatın anlamsızlığını anlamaya yarar.
  4 ... tristar
 3. 3.
  bir yandan evde olmanın ve istediği şeyi zaman kısıtlaması olmadan özgürce yapmanın rahatlığı diğer yanda belirsizlik ve maddi sorunlar derken insnaı yoran , yıpratan durum.
  7 ... dancerinthedark
 4. 4.
  tenhalık. mekanda 'ıs' ve hiçkimsenin olmaması durumu...
  ... cryptic
 5. 5.
  Dinle çocuğum ıssızlığı.
  Dalgalanan ıssızlığı,
  Vadilerin kaydığı ıssızlığı,
  Yankıların olduğu ıssızlığı,
  Alınları toprağa eğilten ıssızlığı *
  1 ... mulayim
 6. 6.
  (bkz: istihdam yaratmayan büyüme)
  (bkz: istihdam yaratma yöntemleri)
  1 -1 ... pilotmont
 7. 7.
  (bkz: the economic horror)
  (bkz: los lunes al sol)
  ... zibende
 8. 8.
  insanın sinir katsayının tavan yaptığı günlerin toplamını kapsayan ve giderek çevresindekilerce çekilmez hal almaya doğru gitmesidir. özellikle iş sahibi insanlarca iş sahibi olabilmenin çok kolaymışcasına tanımlanabilir olmasına acaip bozulursunuz. ve fakat işsizsinizdir ve kapitalizm her daim görev başındadır. size düşen akıllı ve uslu bir biçimde cv doldurmaya devam etmektir.

  (bkz: referans ile torpil arasındaki fark)
  4 ... vernon sullivan
 9. 9.
  türkiye'de çekilmez sorundur. hangi partiye oy verirseniz verin, hangi düşünceye sahip olursanız olun kapitalizmin nasıl bir canavar olduğunu görürsünüz, işe gireceğiniz yere hey ay 20 milyar kazandıracak olsanız dahi size 1 milyar vermeye çekinirler, işsizlik olduğunu bildikleri için sen kabul etmezsen nasıl olsa birisinin canına tak etmiş olacak ve kabul edecek diyerek açlık sınırındaki rakamları önermekteler.

  kısaca açayım bu işsizliğin benim psikolojim üzerindeki etkilerini :

  x anadolu lisesini aslanlar gibi bitirdim, iyi bir ortalamayla, y teknik üniversitesine girdim ve 4,5 senede de orayı bitirdim, yeni mezun olmama rağmen sektörümde 2,5 yıllık çok ciddi tecrübe sahibiyim, hem okul hem iş neler çektim bir ben bilirim, sırf işi öğrenmek için yol paramın da altında 2,5 yıl çalıştım ve online satış yapan bir mağazanın sistem yöneticiliği pozisyonuna başvurdum. şirket sahibi 12. dakikada ücret konusuna geldi, hey maaşallah, ne mülakat ama, ne kadar ücret düşünüyorsun dedi, adam her işi yapabileceğimin farkında ve benden hayvan gibi yararlanacak, ben yeni mezun olduğum için 1300-1400 ytl düşünüyorum dedim, biz 750-800 düşünüyoruz demez mi, lan taksim'de dilenecek olsam daha fazla para alırım, manyak mısın be adam diyemedim. az önce kendisine e-posta atıp kibarca reddettim.

  şimdi en iyi liselerde, en iyi üniversitelerde okuyup okurken 2,5 yıl para almadan cebimden çalışmak için ödeyerek kariyer yapmama rağmen eğer ben 1,5 milyara maaş bulamıyorsam başbakanım çıkıp miting falan yapmasın, böyle saçmalık olmaz. yeni mezun olduğum için 800ytl'ye çalışmak zorunda değilim, bilgim var, heyecanım var, şevkim var, ama piyasada bana çömez ucuz iş gücü olarak bakılıyor. ulan 800 ytl aldım diyelim, evliyim diyelim, 500'ü kiraya verdim, 150'si yemek ve yol masrafım olsun, geri kalan 150 ile de faturaları ödedim diyelim(nasıl faturaysa onlar o kadar az), neyse geriye kaldı 0, biz bu sıfırın neresini yiyelim hanımla, diplomalarımı yesem 2-3 ancak idare ederiz, hayır cv'de referanslar kısmına başbakanı da yazıyorum ama yemiyor kimse. amerika'da bill gates hükümete neler söylüyor bakın:

  --spoiler--
  http://www.washingtonpost...2/23/AR2007022301697.html
  --spoiler--

  bu köle düzeninden farkı olmayan kapitalizm, şeriatçı adamı komunist yapar, ben 1 aydır bunu yaşıyorum. *
  10 -1 ... kisinin degeri aradigi seydir
 10. 10.
  genç parti kesin bunu sorunu da çözeceğini iddia etmiştir..

  Yapısal işsizlik tarih olacak!
  Gizli işsizlik diye birşey kalmayacak...
  Konjonktürel işsizlik de neymiş? genç parti çözer!
  2 ... a la folie