1. 1.
  hepsini askere alarak.
  2 ... monk of monkmountain
 2. 2.
  bir işi 10 kişi yaparsa düşebilir:) *
  ... duvarlara fisildayan adam
 3. 3.
  10 kişilik işi bir kişiye yüklemeseydiler çoktan düşerdi.
  işçilere emekçilere hak ettiğini verselerdi zaten işsizlik diye bir problem olmazdı.
  5 ... elbaresim
 4. 4.
  Nüfusu azaltarak. Herkes en fazla bir çocuk yaparsa sorun çözülür. Boşuna dememişler, nerde çokluk orda bokluk.
  3 -1 ... karaincininlaneti
 5. 5.
  işsizliğin artması kaynakların tam olarak kullanılmamasının yansımalarından birisi olarak görüldüğünde üretim faktörlerinin tam ve etkin olarak kullanılamaması nedeniyle ortaya çıktığı kabul edilmelidir. Bilindiği gibi üretim faktörleri sermaye, doğa, işgücü, girişim ve bilgidir. Toplumun dikkatini çeken işsizlik işgücünün eksik kullanımıdır. işsizliğin topluma yansımasının nedeni emeğiyle çalışanların gelir düzeylerinin düşmesi ve bunun ekonomiye talep azalışı şeklinde yansımasıdır. Sermaye faktörünün azalması, yurt dışına kaçması, yastık altına saklanması işsizliği artıran en önemli unsurlardandır. Sermaye kaçışının nedeni olumsuz ekonomik, siyasal, askeri vb. gelişmelerdir. Sermaye kaçışı nedeniyle ekonomide istihdam edilen sermaye azalışının üretim azalışına neden olması işgücü istihdamını olumsuz yönde etkilemektedir.
  3 -1 ... okumusinsan
 6. 6.
  iş beğenmeyen kişileri ikna ederek.

  ironi yapıyorum inanmayın.
  edit:
  kayıt dışı çalışanları istatistiklere katarak rakamlar düzeltilebilir.

  Sigara kaçakçılığı yapıp düzenli gelire sahip kitle işsiz mi amk.
  1 ... gedikpasa
 7. 7.
  En az üç çocuk yapın diyerek düşmeyeceği kesin.
  3 ... sodomlu
 8. 8.
  şu an için zor ama imkansız değil ve biraz fazlaca zaman alacaktır. kimin neye meyilli olduğunu en baştan analiz edip o yönde eğitime tabi tutar isen, ihtiyaca göre eğitim sistemini tasarlar ve kesinlikle gelir dağılımında adaleti sağlarsan yaklaşık 30 yıl sonra sıfırlarsın.

  bu konu kesinlikle ilk etaptaki eğitim sisteminin ne kadar mükemmel olduğu ile ilgilidir. dağınık eğitim sistemi beraberinde dağınık yerleşme getirir. nitekim yaşadığımız durum da budur. belirli mesleklere yığılma olur ve bir süre sonra o meslekten eğitim görmüş kişi veya kişiler işsiz kalır. aslında denklem basit ancak işi zorlaştırmada daha başarılıyız.
  1 ... baksensizdeiyiyim
 9. 9.
  Tarım ve hayvancılığa gerekli önem verildiğinde işsizlik sıfıra düşmesede baya azalır.
  1 ... diye haykirmak istiyorum
 10. 10.
  üniversite okumayarak... işçi olması gereken adam mühendis oluyor. tunceli üniversitesi, erzincan üniversitesi gibi üniversitemsi kurulların yetiştirdiği hiç kalifiye olmayan elemanlara tabi iş vermezler, gidin okumayın olum ondan sonra ben mühendisim, öğretmenim diye geziyorsunuz ego yapıp inşaatta çimento torbası taşımıyorsunuz. kim dedi size okuyun diye? devletin size ihtiyacı yok. özel sektör size ekmek vermek zorunda değil, rasyonel bir karar alın ve ya adam gibi çalışıp iyi okula gidin odtü, bilkent, itü gibi okullara yani, yada gidin benden işçisi olun garson olun, bu kadar net!
  2 ... id est