1. 1.
  hem mazoşist hem de sadist olan insandır. mazoşistir acı çekmekten hoşlandığı için akp'ye oy vermeye devam etmektedir. sadisttir kendi verdiği oyla aynı zamanda başkaları da acı çekmektedir.
  13 -9 ... casua
 2. 2.
  aşı fazla gelmiş insan modelidir..
  2 ... pablo escobar
 3. 3.
  akıl verilmeye ihtiyacı olmayan insandır.
  7 -8 ... silte
 4. 4.
  koyundur, güdülmekten hoslanan insan tipidir.
  9 -6 ... sahtemustaine
 5. 5.
  halktır.

  ve aynı halk, getirdiği gibi götürmesini de bilecektir.
  5 -3 ... a la folie
 6. 6.
  issiz, aşsız olsamda oyumu vereyim nasılsa hibe ettikleri kömürleri satar aşımı yaparım bir süre çalışmama da gerek kalmaz diyen insandır.
  4 -3 ... player
 7. 7.
  -evlerine gittiğinizde önünüze getirecek iki çeşit yemekleri olmadığı halde tarikatın minübüsü kapya geldiğinde çuval çuval erzak çıkaran insan,
  -anadolunun ücra köylerinde 'hoca'ları istanbuldan getirilen yurtlara çocuk teslim eden insanlar,
  -biz çikita muz nasıl olunur üzerine konuşurken kanal 7' e kalp gözü izleyen insanlar...
  -ve aslında onu üç kömür ve beş altınla kandıran insan tarafından daha iyi tanımlanabilecek insandır.
  3 -3 ... olricc
 8. 8.
  "şu neolitik dönemden kalma yasakçı, faşizan, tek parti mumyası ve darbe çıgırtkanı onbaşı CHP yerine adam gibi sosyalist yada sosyal demokrat özgürlükçü, modern değerlerle barısık, bireysel özgürlüğü, vicdan hürriyetini, din/dinsizlik özgürlüğünü, çevreyi önemseyen gerçekten laik bir parti kurulsada, bizde ehven-i şer deyip Ak parti'ye oyumuzu vermek zorunda kalmasak" diye iç geçirenlerininde bulundugunu düşündüğüm insanlardan bir insan; mesela ben kendim
  3 -3 ... hasta siempre
 9. 9.
  demokratik hakkını kullanan insandır.

  demokrasi, hani ağzınıza sakız ettiğiniz olan!
  5 -3 ... hezarfen hariciyeci celebi
 10. 10.
  deniz baykal ve gibilerin tokatını yemiş mağdur halktır. küçümsense aşağılansa hor görülse bile herkez gibi iki gözü bir akla sahip vatan evladıdır. kararı ne olursa olsun saygı duyulası insandır. insan haklarında herkesin eşit olduğunu bilen insandır. kendi kararını verebileceği gibi, vicdanı ve fikirleri olan şahıstır. kendi fikirleri yüzünden başkalarını küçümseyenlerden değil, sadece kendi kararlarının arkasında olan iradeli insandır.

  anadolu insanı herkesin sandığından daha zekidir, karını alacağını çıkarını iyi bilir, şüphesi olan önce kendini sorgulasın.
  2 -1 ... viba