1. 1.
  elektrik verme,kızgın demir basmak gibi klasikleri olup kişinin yaratıcılığına bakan,bazı kimseler üzerinde uygulanmasına olumlu baktığım iğrenç yöntemler.
  2 ... mosquito
 2. 2.
  su sesi,müslüm gürses dinletmek,aç bırakmak,konuşmamak vb. olabilir
  2 -2 ... tombiş
 3. 3.
  bir insanın kafasına teneke kova geçirip üzerine uzun süre periyodik olarak su damlatmak...
  1 ... mirza
 4. 4.
  çinlilerin uzman olduğunun rivayet edildiği teknikler.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 5. 5.
  popoyu jiletleyip tuza oturtmak.
  jileti erkeğin penisinin üzerine bir mekanizmayla sabitledikten sonra karşısına erotik danslar yapan bir kadın çıkarmak.
  6 -2 ... mosquito
 6. 6.
  kişiyi yere sabit yatırıp alnını su damlatarak bi kaç gün sonra delimresini sağlamak ardından kafasının delindiğine şahit olmak için yapılan insanlık dışı uygulamalar
  2 ... afşın
 7. 7.
  Bu su işkencesi kafayı falan delmez amacı sadece kişiyi delirtmektir bi belgeselde kızın birini bi tahtaya bağlayıp denedilir bunu(sırtüstü)kız istediği zaman kalkabileceğini bilmesine rağmen bi saatin sonunda çıldırdı ağlamaya başladı çözün beni falan diye.
  3 ... cemuzan
 8. 8.
  Murat bardakcı'nın bir yazısında okumustum osmanlı'da suclu görülenlerin tüm kemiklerini kırdıktan sonra topun içine yerlestirip atesliyorlarmıs topu.gerci iskence degil direk olduruyor ama psikopatlık bakımından işkenceyele yarısır.
  5 ... ratata
 9. 9.
  işkencenin Tarihi
  George Ryley Scott
  DOST KiTABEVi

  Yirminci yüzyıl insanı bir tanrı yaratacak olsaydı, insan biçimli bir tanrı değil, yüceltilen bir robot yapardı - eski zamanların ateş püsküren, kavgacı tanrısı Yehova'dan çok daha fazla güce sahip olduğu düşünülen bir robot tanrı...

  Geçen yarım yüzyıla damgasını vuran vahşetin azalmış olması, kötülüğün, içinde yaşadığımız mekanik çağla uyumlu ve her zaman yeni insafsızlıklar doğurabilecek bir potansiyele sahip olduğunu görmemize engel olmamalıdır. Bu durum, başlıbaşına, belki de çağdaş uygarlığın en uğursuz yüzü olarak görünmektedir.

  insanların büyük çoğunluğu, hayvanlara, bireylere ve halklara yapılan eziyetin karşısında olabilir ama bu tepkinin ortaya çıkması için bireyin de isteğinin olması gerekir. Zulmün önüne geçmek, bireysel çıkarların karşısında olduğu sürece, işkencenin kaldırılması için de gerçek bir gayret olmayacak ve bu böylece devam edecektir.
  2 ... liberty
 10. 10.
  ayrıca işkence sadece bedeni psikolojik ruhsal olarak yapılmaz. sosyal işkence de vardır. hatta sevgili işkencesi, müzik vs gibi de olabilir. ama sadizm amaçlı yapılırsa ki en kötüsüdür fiziksel psikolojik duyusal hepsi aynı anda olur. dayanmak bir yana bilmek bile işkencedir.
  2 ... liberty