1. 1.
  kimsenin girmek istemeyeceği insan haklarının i'sinin olmadığı odalardır
  ... city walk
 2. 2.
  kişiye, yere ve zamana göre farklı tanımları olan dört duvar arası. kimileri için öss'nin yapıldığı sınıf, kimileri için eski sevgiliyle karşılaşılan bim, kimileri için pornografik başlık açanlarla aynı sitede olmak...*
  ... tankut kabza
 3. 3.
  (bkz: 101 nolu oda)
  ... halit ayarcı
 4. 4.
  totaliter toplumlarda, anonim bir müessesedir.
  ... conspirator
 5. 5.
  2008 yapımı fransız filmi aynı zamanda..

  --spoiler--
  dün, hayranı olduğum feysbuk sayfalarından birinde tavsiye ettiklerini gördüm. konusu ilginç geldiğinden indirip izleyip. bu arada aşırı sürat öldürür, ttnet kullanın amk! 3 saat sürdü inmesi..

  birkaç ay önce kaybolan 10 yaşında lucie adlı kız, sokakta bulunuyor. işkence görmüş, yalnız cinsel bir taciz belirtisi yok. daha sonra lucie adlı kızımız bulunduktan 15 yıl sonra işkencecilerini buluyor. intikam alma fırsatı doğuyor, demişlerdi önerdikleri sayfada.

  hasılı izlemeye başladık...

  izlediğimiz en etkili girişe sahip filmlerden biri oldu. öyle ki, daha filmin başında, ulan bu film harbi güzeldir dedim. iyi ki indirmişim.

  bir pazar sabahı, anne baba, oğlan ve kız çocuk şen şakrak kahvaltı etmektedirler. kapı çalar, baba kapıyı açar ve karşısında lucie. pompalı tüfekle bir el ateş eder, adam 3 metre öteye uçar. sonra kadına da bir el ateş edilir, kadının parçaları sağa sola uçar. ehh, çocukları öldürmez herhalde deriz kendi kendimize. hollywood öyle öğretti bize. ama lucie tabuları yıkar, önce 18 yaşındaki erkek çocuğuna ateş eder. daha sonra yatağın altına saklanan çok daha küçük olan kıza da...

  50. dakikaya kadar çok iyi devam ederken, sonra birdenbire sanki bu film biter, başka bir film başlar.

  bu dakikadan sonra ana karakter lucie değil, ona bulunduğu günden beri hep yardım eden arkadaşı anna olur. işin rengi değişir, tarikat üyeleri çıkar ortaya..

  öyle bakakalırsın sadece...

  anna'ya işkence edilir, hatta derisi yüzülür. ve bütün bunlar aslında öteki tarafta ne olduğunu öğrenmek için yapılmıştır.

  hassiktir diyoruz, hassiktir!

  son sahnede yaşlı teyzenin kulağına ne söylediğini bilemiyoruz anna'nın.. öteki tarafla ilgili ne söyledi ki, kadın intihar etti, bilemiyoruz.

  izlenmeye değer mi? evet, lucie ve özellikle de anna'nın performansı için izlenilebilir. ama 3 saat inmesi beklenilip, uykusuz kalmaya değer mi derseniz;

  bu filmi öneren feysbuk sayfasına kafam girsin derim. ha unutmadan ttnet'e de...
  --spoiler--
  4 ... imlasiz
 6. 6.
  Adolf hitler hastası olarak..Aklıma tabiki işgence odaları ve bir çok işgence şekli gelmektedir...
  ... 3458steve
 7. 7.
  2008 yapımı fransız korku filmi. oyuncular son derece başarılı olmakla birlikte "hass*ktir!"lerle dolu bir film. izlenebilir ama filmin sonunda kocamaaan bir soru işareti kalıyor aklınızda. bu durum biraz sinir bozucu!
  ... erdinaryus professor
 8. 8.
  yönetmenliğini ve senaristliğini Pascal Laugier'nin üstlendiği, korku türündeki Fransa-Kanada ortak yapımı 2008 filmi. Başrollerini Morjana Alaoui ile Mylène Jampanoï'nin oynadığı film, 10 yaşındaki bir kızın işkence gördüğü yerden kaçmasından on beş yıl sonrasını konu almaktadır.
  ... turkmen balasi
 9. 9.
  sonunu anlamadım. kız kadına ne söyledi de olaylar o hale geldi hep aklımda kalacak artık. kesin o kızdan sonra başka kurban da verirler. nedenini izleyen anlar. e yarım kaldı çünkü !!
  gene de izlediğim o değişik psikoloji - işkence temalı filmlerden izlemeye en layık gördüğüm oldu. düşünün artık ne kadar hayal kırıklığına uğramışım... hiç değil ise mimiklerim oynadı.
  ... cikleyen koala
 10. 10.
  işkence odası
  Bu tarz filmleri sevenler, kesinlikle kaçırmasın..
  ... haylaz adam 34