1. 1.
    diyelim elimizde potansiyel bir suçlu insan var. bu kişinin yüzlerce insanı öldürdüğünden şüpheleniyoruz. ama o kişi konuşmamakta ısrarcı oluyor. bu durumda onu işkence ile konuşturmak suç mudur yoksa bir gereklilik midir sorunsalı.
    1 -2 ... bay polar
  2. 2.
    Elbet bulunur bir sahte hadis panpa.
    2 -1 ... templier
  3. 3.
    Kanuna göre mi? Vicdana göre mi?

Kanuna göre net suç. Tck madde 94tü sanırım.

Vicdan da kişiden kişiye değişir. Görecelidir.
    1 -1 ... yahigewrovski
  4. 4.
    sorunsal değildir, orospu çocukluğudur. ulan işkence ile ben sana kenedi süikastini nasıl planlayıp işlediğini bile anlattırırım.

şüpheleniyomuş da işkenceyle laf alacakmış.
    ... dalay lama
  5. 5.
    çektiği acı bitsin diye kenedy'yi bile ben öldürdüm diyebilir. bu sorgunun sonucu doğruyu yansıtmaz, adaleti yanıltır. ayrıca kanunen konuşmama hakkı mevcuttur, ifade vermeyi reddedebilir. suçlama için başka deliller aranır. kağıt üzerinde böyle ama uygulama comolokko devleti uygulamasıdır. hakimin kafasına göre veya zanlının kıyafetine göre ceza verilir.
    ... hastavilla
  6. 6.
    sucun siddetine bagli olmak ile birlikte, sucu yapan kisi bilindik bir kisi degilse, sabika kaydi yoksa kesinlikle iskence yapilmamalidir. zaten sucu kanitlanirsa sucunun cesidine gore agir sartlarda yasayacaktir, ki zaten bu bir iskencedir.

belki sorgudaki kisi sucsuz olablir, bu da o kisinin sebepsiz yere hayatinin kaymasina sebep olabilir.
    ... arxaggelou