1. ?.
  bir sözlük yazarının gece vakti anahtarı içeride unutup kapıda kalması sonrasında çilingire bir sürü para bayılmasını gerektirecek beyhude hareketler bütününden biri. içimizdeki mac gyver'ı öldürür bu tip insanlar başka da bir işe yaramazlar.
  ... psychophobia
 2. ?.
  (bkz: göreceli)
  1 -1 ... cutcut
 3. 1.
  (bkz: kendini bilmek)
  1 -1 ... fth
 4. 2.
  kimi insanlar için en önemli şey beşiktaş'ın ya da galatasaray'ın şampiyon olmasıdır. kimileri recep tayyip erdoğan sever, kimileri alparslan türkeş. canı isteyen zülfü livaneli'nin "rapsodisini" dinler, canı çeken ozan arif'i. günde 7 saat televizyon seyreden insanlar için sağır oda önemlidir. parayla ilgiliyseniz, ne bileyim bir bankada filan çalışıyorsanız çapraz döviz kurları filan çok önem kazanır. yeni dünya düzeni, globalleşme terimlerine bayılanlar vardır. birçok yuvarlak hatlı hatuna ya da bıyıklı adama "sanatçı" diyenlerimiz çoğunluktadır. televizyon haberlerini, futbolu ve günlük siyaseti hayatımızdan çıkarırsanız ortalığı büyük, derin ve kalın bir sessizlik kaplar. üstünde konuşabileceğimiz hiçbir şey kalmamıştır sanki.
  1 -1 ... vernon sullivan
 5. 2.
  içinde bu başlığın da bulunduğu gruptaki, başlıkları açma şeysi.
  ... stormbringer
 6. 3.
  genelleme yapmayi seven, du$uk capli goru$ mesafesine sahip yazarlarin ne yazik ki sozlugu kirletmeleridir.
  hem acilan ba$lik hem de beraberinde girdikleri entry, devam eden entryler (ciddi veya laubali) ve bu ba$liklarin degi$ik versiyonlarinin uretilmesiyle tam bir kirlilik ortaya cikmakta.
  hicbirimizin gozlerinde gerizekali ba$lik filtresi yok ki, bir $ekilde ba$liga tikliyoruz ve yazilanlari okuyoruz.. ya sallamiyoruz "bu ne ya" diyip sonraki parcaya geciyoruz, ya da bir hi$imla ba$liga ve altina girilmi$ entry'lere giri$iyoruz. sinir katsayimiz artiyor, yipraniyoruz. boyle $eyler yaparak yipratmayin bizi arkada$im. (bkz: agir abi mode on)
  ... faaip de oiad
 7. 4.
  işe yaramaz başlık yoktur. başlık anlamsız gözükse de güzel entrylere sebep olablr. kasmamak gerektir.
  başlık acmayı düşünen yazarların önünü kesmenin alemi yoktur.
  ... pilotmont
 8. 5.
  (bkz: vazife) *
  ... boyle biri yok