1. 1.
  kendilerince kariyer edinmeyi kişiliksizlikle karıştırmış olan, ifadelerini ve düşüncelerini kıyafet değistirir gibi değistirebilen zavallıcıklardır. bu kişilerle baş etmek zordur. zira belli bir çizgileri yoktur. her an size de yalakalık yapıp dumura uğratabilirler.
  3 ... ertgrlgazi
 2. 2.
  dikkatli olmamız gereken durumdur gerek iş hayatı gerek ise sosyal arkadaşlık konusunda insanlara güven sıfır olmamalıdır.
  1 -3 ... soren
 3. 3.
  müdürişimle dosya keyfi *
  4 ... bedreddin
 4. 4.
  iş yerinde menfaati için yalakalık yapan insanlar
  3 ... matbazel
 5. 5.
  siz bir de belediyeleri görün, aha seneye seçim var görücez bakalım ne ak partili yiğitler elinde 6 okla gezmeye başlayacak, ne kemalistler elinde kuranla gezmeye başlayacak hepsini izleyecez bu kurumda.
  ... teist
 6. 6.
  o iş yerinden kovulursa veya ayrılırsa başka bir yerde iş bulamayacağının farkında olan insan tipidir.
  3 ... mclorand
 7. 7.
  Farkinda olmadan Surviving yapan hepimizin kiskandigi beceri.

  O kadar götünüz havadaysa çalışmayada tenezzül etmeyin.
  ... gedikpasa
 8. 8.
  Kendini satan, gününü başkasını mutlu etmek için yaşayan insan türü.
  (bkz: yalamaktan yalaka)
  ... mrvir
 9. 9.
  aynı zamanda patron/müdür gibi yetkililerin arkasından en çok konuşan insanlardır. çalışılan yerden uzakta iken veya yetkili uzakta iken diğer işçileri gaza getirir arkalarından konuşturur. sonra yetkili ile başbaşa kaldığında sizi gazlayıp konuşturttuğu şeyleri üstü yarı açık yarı kapalı şekilde sanki hiç söyleyesi yokmuşta söylemek zorunda hissedermiş gibi gidip ispikler.

  bu tiplemeler çok tanıdık gelmiştir muhtemelen çalışan birçok insana. onlar heryerde. şirketlerde/işletmelerde hızlıca yükselir böyle tipler ancak önünde sonunda düşüşleri de aynı hızda gerçekleşir.
  10 -1 ... mel mel bakan gibson
 10. 9.
  Adam gibi insanlardır. Oyunu kuralına göre oynarlar.
  -1 ... antinatal