1. 1.
  Her mezuniyeti yaklaşan birey gibi son zamanlarda benim de aklımı bolca kurcalayan problem. Konumuz askerlikten kaçmak , aöf ile tecili uzatmak vs değil ki bu yola başvuranların da haklı sebepleri olduğunu düşünüyorum .
  Asıl kafa karıştırıcı olan kısım iş hayatından önce mi askerlik yapılmalı yoksa iş hayatında belirli bir tecrübe edindikten sonra mı ? Bu durumu da devlette çalışacaklar ve özel sektörde çalışacaklar için ikiye ayırabiliriz . Tabii ki bir de bedelli mevzusu var . Askerliğini yapmış yazar dostlardan ne zaman ne yapmamız gerektiği konusunda yardımlarını bekliyoruz .
  ... erdal komurcu
 2. 2.
  Elbette önce askerlik, sonra iş.
  Zaten artık çoğu iş yeri askerlik şartı istiyor, askerliğini yapmamışı almıyoruz diyorlar. Neden? Adam 3-5 ay çalışıp gidecek.
  Askerliğin insana kattığı tecrübe iş hayatında da kendini belli eder.
  Sen gideceksin orada koridorunu paspaslayıp 21 yaşındaki uzman çavuşa çay götüreceksin egolarından arınacaksin.
  Gece 2:30'da kalkıp 3-5'e gideceksin uykusuzluğu, soğuğu tadacaksın. Tatlı bir zorluk çekeceksin
  Askerlik iş hayatında yaşayacağın mobbing'e dayanman için seni yoğuracak.
  1 -1 ... mbappe for president
 3. 3.
  askerlik 1 sefer yaşanacak ve asla benzeri olmayacak bir hayat tecrübesidir. mezun olunca yönetmen gereken çok önemli şeyler yoksa, bir şeyler senin başına kalmadıysa yapılmasında fayda vardır. milliyetçilik açısından demiyorum. genel olarak düşünüldüğünde aslında uzun bir süre de değildir. iş yerinde ömrünü yiyecekler zaten. 2-3 haftalık izinlerin yetmeyecek, parayı da hesaplayacaksın. uzun bir kamp ve macera olayına girmek isteyeceksin. al sana fırsat.
  1 ... hastavilla