1. 1.
    işten kovulmak gibi bir durumla karşı karşıya kalmamak için yapılmaması gereken davranışlar bütünüdür.

iş hayatında ne olursa olsun işi tehlikeye atmamak gerekir. Yeri geldiğinde götünü yiyim ayağına yatmak gerekir. ama kesinlikle yapılmaması gereken başlıca davranışlar şu şekilde sıralanabilir.

1 - patronu ve iş arkadaşlarını hiç bir sosyal ortamdan (facebook, twitter vb.) eklemeyin. çünkü iş kitleyebiliyorlar.
    2 - telefon numaranızı iş arkadaşlarınıza vermeyin iş için olur olmadık zamanda ararlar.
    3 - bir iş olduğunda göze girmek için ben bunu biliyom, ben yaparım, daha önce çok yaptım vb. şekilde sazan gibi atlamamak gerekir. çünkü devamında bu tür işler hep size kitlenecektir.
    4 - hakkınızı arayın. hafta sonları ve resmi tatil günleri çalışmayın. eğer çalışıyorsanız mesai ücretinizi alın.
    5 - sakın ama sakın eve iş getirmeyin.

şeklinde öneriler daha da arttırılabilir.
    1 ... gonlu bol arif
  2. 2.
    patrona tavır yapmamak. başta gelir bir kere.
    1 ... unsuzdusunur
  3. 3.
    patrona aşık olmayın. sonrası üzücü olabilir.
    1 ... hand if
  4. 4.
    işe erkenden gitmek asla yapılmamalıdır. hele bir de küresel abd şirketlerindense.(shell ve coca cola gibi)
    ... melih06
  5. 5.
    mideli olmamak.zira etrafınızda ki dönen dolapları görüp midenizin bulanmaması sabır işi.
    1 ... orta sekerli turkkahvesi
  6. 6.
    servisi olan bir iş tercih edilmelidir. zira hergün metrobüs ile işe gidip gelmek işkence gibi bi hal almaya başlıyor.
    2 ... gonlu bol arif
  7. 7.
    müdürün göte parmak atıp, ehe ehe diye sırıtmak. *
    1 ... system error
  8. 8.
    Her işi uzerinize almayin.iyi niyetli olmayin.

Bi bakmissiniz 3 kisilik is yapiyorsunuz enayi gibi.yansin elin sirketi sonduren itfaiyenin hortumunu diyin.
    ... etnografya
  9. 9.
    Göze batmayan
    Havalı olmayan
    Kıskandırmayan
    Hakkını arayan iş arkadaşıyla fazla yakın olmayan.
    ... manyak22
  10. 9.
    Yeni baslanan bir işte fazlasiyla para vermek yerine Kar payi vermek.

Luzumsuz yatirim yapmak.

Faturalandirilmayan kazanci banka hesabina atmak.

Hic tanimadiklarina birilerinin selamini goturmeden rusvet vermeye kalkmak.
    ... ben bundy nin kirik kalbiyim