bugün

"Başarının bedelini bir dönem için ödemeyenler, başaramamanın bedelini bir ömür boyu öderler."

Mümin Sekman
fizibilite- sağlam bir muhasebe- büyük konuşmamak- kibir yapmamak- sabır- işte hısım akraba çalıştırmamak.
Eminim sen zaten elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsundur ya da yapıyorsundur. Burada aslında önemli olan nokta yöneticindir. Yöneticin ne kadar iyi olursa performansın o kadar sağlam olur..
Aptal cahil tembel verimsiz bir tipseniz ilk eleman daraltmada sizi kapının önüne koyarlar.

Akıllı, kültürlü ve verimli bir tip olabilirsiniz, aklınızı, kültür birikiminizi kendinize saklayın. Orada kimsenin sizin aklınıza da kültürünüze de ihtiyacı yok. sizden daha aptal ve cahil bir idareci varsa adamı komplekse sokarsınız ilk eleman daraltmada sizi kapının önüne koyarlar.
başarılı yazarlar derneği mi burası??
işin bütün noktalarını noktası noktasına öğrenip insan ilişkilerini iyi anlayın. başta olabildiğine ortalama bir profile girin. insan ilişkileri + iş bitiricilik + sabır. bir yerden sonra millet size alışıp otomatiğe bağladıktan sonra her türlü zaman geçirirsiniz zaten.
Yaptığın işi göstere göstere yapmak. En iyi senin yaptığını göze sokmak. Diğer çalışanların açığını arayıp bulmak. Çalışma arkadaşlarını Ezmek.

Etik değil ama gördüğüm kadarıyla öne çıkmak için oldukça etkili bir yol.
Burada yazılanların çoğu, hayatında bir gün bile çalışmamış pembe götlü sözlük çükentaylarının ve instagram yosmalarının hayal ürünüdür. Bu çarlar hayatlarında bir kere bile istihdam yaratmanın, katma değer üretmenin haklı gururunu yaşamamıştır. iş hayatı dediğiniz malını ya da emeğini satmaktır. Fazla hayalperest olmamak lazım.
Fazla mülayim olmayin, çok dik de olmayın. Hem patronunuzla, hem diğer çalışanlarla aranızda mesafe birakin, ciddiyetinizi bozmayın.
maaşlı çalışma
para için çalışma
çok çalış ama akıllı çalış
partileme sürekli
sermayeyi daha hazır olmadan pahalı ev arabaya gömme.
kadınlarla dikkatini dağıtma.

edit: dikkat ederseniz hep yapmalar var. tek yapılacak olan akıllı ve çok çalışmak.
- güzel giyinin , her zaman bakımlı ve şık olun
- kendinize özen gösterin , özgüveniniz yerinde olsun
- yaptığınız işin ve verdiğiniz kararın arkasında durun
- tereddütlü ve kararsız olmayın
- işinizde devamlı kendinizi geliştirin, öğrenmenin sonu yoktur
- insan ilişkileriniz ılımlı olsun , politik olun , kendi özeliniz hakkında pek konuşmayın

Başarılar , bol şanslar
Çok çalışarak değil mantıklı çalışarak iş yapmak.
Bir çok sebepten sizi denemek için yemlerler....her atılan yeme atlamayın. Işi iyi bilseniz de, Idareciler ve sizden kıdemlilere bilmişlik taslamayın. Orası sizin ego tatmin yeriniz değil. AğzınıDan çıkan her sözcük sizi bağlar. Gerekmedikce konusmayın .işinizi savsaklamayın, ama geri zekalı gibi cok da kaptırmayın.
Iş hayatında Çok calışan adama madalya takmazlar, tam aksine az çalışan uyanıkların işini kitlerler. Tesekkür bile etmezler. Çalışmaktan Iflahınız sikilse bile Niye az yaptın daha çok yap derler. Uyanık olun.. işi Kapasiteniz kadar düzgün yapın siktirin gidin.
kendini pazarlayabilmek.
Isinizi iyi yapmak yeterli olacaktir. Bunun yaninda gevsek sacma sapan bir tip olmaz, insanlari irrite etmez kendi ozgurlugunuz cercevesinde kisiliginizi ortaya koyarsaniz hem sevilir hem sayilirsiniz. Saygili yaklasin insanlara ve disiplinli calisin. Biraz da cok yonlu olursaniz tadindan yenmez.
Başarılı olmaya çalışmayın ne kadar az efor sar ederim ona bakın.
Murphy yasalarını dikkate almak.
işini düzgün yap
Kimseyle polemige girme.
Sır olduğu için kimse bilmez.
iyi çalışan bir köle olursan, bir gün patronun gözüne girebilirsin.
Mesela bizim ülkede işini iyi yapmaktan ziyade yalaka olmak gerekiyor. Ne kadar iyi bir yalayıcı isen o kadar iyi olursun.
köpekler gibi çalışmak.
köpekler gibi çalıştırmak.
Kimseye güvenme,
Verilen işi sündüre sündüre, göstere göstere yap bitir,
Yaptığın işin reklamını yap,
Fazla konuşma, tezcanlı görünme.

Unutma; işe arkadaş edinmeye değil para kazanmaya gidiyorsun.
Bizim ülkemizde çalışarak hiçbir şey olmaz. Ya adamın olacak başarılı olacaksın, ya da iyi yalakalık yapacaksın. Liyakat olmasa da oluyor. Çenesi laf yapanlar,çok iyi kiviranlar, dakikada kırk yalan söyleyenler, iş yapıyor gibi gösteremeyi bilenler başarılı oluyor. Çalışan, birşeyler bilen, gerçekten emek harcayanlar en değersizi.