1. 1.
  ne yaparsanız yapın, çok çalıştığınızı patronların gözüne sokun. bana stajdayken direktörümün verdiği bir tavsiyeydi. adamcağız dedi ki, verdiğimiz her görevi eksiksiz yerine getiriyorsun ama, seni ne zaman görsem, sanki çalışmıyor gibisin, hangi ara bu kadar işi hallediyorsun? tamam, hızlı olabilirsin, ama bunu belli edersen, üstlerine çalışmıyormış görüntüsü verirsen, ağzınla kış tutsan yükselemezsin."
  8 ... ertgrlgazi
 2. 2.
  müşteriye önem vermek.
  sağlam bir muhasebe sistemi.
  çağdaş olmak.
  -1 ... teflon
 3. 3.
  çoğu zaman kadın olmak yeterlidir. pekçok kapı otomatik olarak size açılır. aynı konumdaki erkek ise götünü yırtsa da bir şey olmaz. olamaz. oldurmazlar.
  -8 ... dakandaz
 4. 4.
  buyrun arkadaşlar;

  -işinizin hizmet kitlesiyle aranızı iyi tutun. özelde müşteri, devlette vatandaş. patronla ya da amirle arayı iyi tutmaktan daha önemlidir. inanın. kısaca, kalabalığı kazanın. müşterinin - vatandaşın içinde herkes olabilir, mesela patronunuzdan ya da amirinizden daha önemli birisi. ve herkes dedikodu yapar!

  -patronunuzla aranızı iyi tutun. saygılı davranın ve saygınızı belli edin. mesai arkadaşlarınızın yanında asla ama asla patronu kötülemeyin! haklı olduğunuz durumlarda abartmadan şikayetçi olabilirsiniz, ama ne zaman ne kadar haklı olduğunuzu da bilemezsiniz. inanın bilemezsiniz.

  -fazla kıyafet kombininiz olmasın. temiz bir kaç kombin sizin için en iyisidir. hatırlatıcılığınızı arttırır. önce kıyafetinize, görüntünüze sadık olun. görüntüsüne sadık olan kendine sadık olan demektir. sık sık kılık değiştiren çok güven telkin etmez söyleyeyim.

  -çalışın ama kendinizi hırpalamayın. kendinizi hırpalayan bir işe sahip olma fikri sizi işinizden nefret eder hale getirir. gerek yok. zamanı iyi kullanın, otomatikman çalışkan olmuş olacaksınız.

  -kariyer değil kaliteli eleman olma peşinde olun. evet, yükselemeyebilirsiniz ama aynı yerde kalacağınızın garantisi var mı?

  -yaptığınız işi her detayıyla öğrenin, çalıştığınız işyerini de. gece bekçisi olsanız bile.

  -işyerinde kim kiminle arkadaş, onu da öğrenin. bunun için başkalarından çok kendi gözlerinize güvenin. arkadaş ilişkileri çok hızlı değişebilir. sık sık sessiz keşiflere çıkın. sinsi değil, sessiz keşifler.

  -sevmediğiniz biri bile olsa yardım isteyeni geri çevirmemeye çalışın. karşınızdakine güvenmeseniz bile. sizi kullanıyor olma ihtimali var, evet ama zararı yok. sizden başkaları da var ve emin olun kimse aptal değil. bırakın sadece yardım etmek için evet dediğinizi görsünler. hatırlayın; herkes yaptığı ile anılır.:))

  -hediyeleşin.
  4 ... jalehan
 5. 5.
  "harcadığın, kaybettiğin veya kaçırdığın parayı her zaman yerine
  koyabilirsin. ama kaybedilen güçlü bir pozisyonunu ve boşa harcanmış
  zamanını ileride istesen de yerine koyamazsın."

  "para varken kısmalısın ki kalsın. yokken harcamalısın ki gelsin."

  "birgün parayı elde tutmanın, parayı kazanmaktan çok daha zor
  olduğunu anlayacaksın. umarım o gün elinde tutacak paran kalmıştır."

  "bir işe girerken şu iki soruyu sor.
  1. en iyi şartlarda ne kazanıyorum?
  2. en kötü şartlarda ne kaybediyorum?
  eğer kazandığın "ehh", kaybedeceğin "ahh" ise - bu işlere girme."
  1 ... leodavinci
 6. 6.
  Nakit paran olacak iş yapıyorsan. Ay sonunda kirayı nasıl öderim kaygısındaysan o iş yürümez. Benden demesi.
  ... demirciden
 7. 7.
  Kalite yönetimi çalışabilirsiniz patron veya çalışan olmanız farketmez faydası çok olur. Girişimcilik ve kişisel odak çok önemlidir, yeri gelince hayır demeyi bilin.
  1 ... tecrubekonusuyor
 8. 8.
  yalakalıktır.
  1 ... flat head
 9. 9.
  it gibi çalışmak başarılı olana kadar. başka yolu yok...
  ... tenay
 10. 10.
  blowjob tır.
  -1 ... teist