1. 1.
  artık devir değişti, e tabi çelik de değişti.
  1 -1 ... lucius vorenuss
 2. 2.
  Avukat gençlerin yaptığı şey.
  ... kudurtanbazlama
 3. 3.
  Eş bulmak icin örtünmek ile esdegerdir. Kardesim anlatmisti. Bi arkadasi sey demis. Sayet ilerde evlenemezsem, örtünürüm. ilginc insanlar silsilesi.
  1 ... retrosoul
 4. 4.
  Dünya hayatında herkesin kendi dairesinde benimsediği ve kabullendiği inançları ve beraberinde bu inanç ahlak ve değerler sisteminin getirdiği bir takım kural kaide ve prensipleri vardır. Herkes bunda ne ölçüde samimi olduğuna dair sınanır. Kimi canıyla, kimi sevdiğiyle, kimi işiyle, kimi ailesiyle, kimi ana babası akrabası eşi dostu çoluk çocuğu ve arkadaşıyla, kimi imanı inancı ve dindarlığıyla, kimi adaleti merhameti doğruluğu ve eminliğiyle, kimi mal makam mevki rütbe para ve dünya ile, kimi ilim şan şöhret şeref namus haysiyet ve izzetiyle, kimi şehvet kadın ve erkek ile. Dünyanın imtihanı türlü türlüdür. Bitmez. Varlığın ki ayrıdır, yokluğun ki ayrı.

  Kimi taviz vermez. Kimi menfaatin çeşidine göre delik deşik eder uğrunda herşeyini. Sadece bizim müslolar değil ateistler de imtihan olunur. Farkında olmazlar o başka. Cenabı hakk hiç ummadığı yerden dener kulu.
  ... gazeloglu
 5. 5.
  benim çevremdekiler örtülüleri işe almıyor. çok elit bir çevrem vardır.
  ... hastavilla