1. 1.
  (bkz: türkiye iş bankası)
  2 -1 ... agresif edward
 2. 2.
  hisselerinin bir kısmına çalışanlarını destekleyen bir vakfın sahip olduğu şirket. Çalışanlar dolaylı yoldan da olsa şirket'in yönetiminde söz sahibi. Belki kafalarına göre maaşlarını arttıramıyorlar ama şirket'in hisselerinin düşüp düşmemesi çalışanlara ne kadar iyi davranıldığına bağlı.
  2 ... buneydilan
 3. 3.
  bahçeli’nin açıklaması sonrası chp hisselerinin devlete geçirilmesi konusuna kesin gözüyle baktığım banka. bahçeli her zamanki gibi destek veririz demiş. sen kim oluyorsun da atanın mirasını kime verip vermeyeceği konusunda fikir sahibi oluyorsun? kişilere verilemezmiş, bal gibi de vermiş, sanane?
  2 ... tobin frost
 4. 4.
  müslümanların parasına el konarak kurulan bankadır.
  -2 ... masklavi
 5. 5.
  Gratisçi manita bulmaya teşvik eden banka.

  iş bankası
  4 -1 ... alkolik oldum
 6. 6.
  Kendilerini çok severim ama bazen insanı madara ediyorlar.

  Ekim ayının son haftasında kullandığım banka kartımın kullanım süresinin bitmesi nedeniyle yenisini talep ettim. istanbul Bahçeşehir şubesine gönderildi, oradan da Kıbrıs’a istedim. Kasım’ın en geç 10 unda elime ulaşacağını söylediler. Aralık ın ilk haftası buradaki şubeye gidip Durumu izah ettim, elimize ulaşmadı dediler, istanbul’u aradım bizde şuan görünmüyor dediler müşteri hizmetlerini aradım imam hatipler kapatıls.. yok yok öyle demediler. Beyefendi bu iki banka arasında halledilecek bir konu ben göremem dediler ben mal gibi bütün gün oradan oraya yürüyorum hiç işim yokmuş gibi. Bir ara pes ettim. Sonra tam ortalık duruldu ben karttan vazgeçtim derken Girne şubesi aradı ve ‘Deep bey kart işini naptınız’ dedi. Valla aynı be tertibim sizde işler nasıl iyidir inşallah dedim. iki bacanak konuşuyoruz. Sonuca ulaşamadık. ilgileniyoruz bize güvenebilirsiniz dediler. Ulan bir atm kartı altı üstü be. El alem istiyor 6. Günde eline ulaşıyor benim 3 ay olmuş. Neyse. Ben umudu kestim, işlemlerimi uygulamamdan ya da atm den barkod alternatifiyle yapıyorum sorun yok. Dün yeni bir telefon geldi istanbuldan. Ya kral senin bi kart vardı noldu falan. Şaka gibi beni banka arıyor kart işini naptınız diye ya. Olum neler yaşıyorsunuz kendi dünyanızda ütopik sincaplar sizi. Çok da tatlılar kızamıyorum. Sonuçlanamadı hala beklemedeyim dedim. Allah allah ben şimdi ararım o Girne şubesini deyip kapattılar. inşallah birbirlerini incitmezler kıyamam.
  1 -1 ... deep house
 7. 7.
  burada muhendis olarak calisan var mi acaba? yani maaslar nasil? mesela network muhendisi icin? bir de bu yil icin ilan acmislar mesela, diyelim basarili olduk, maas teklifini tecrubeye gore mi veriyorlar, yoksa direkt baslangic maasi mi veriyorlar teklif olarak? valla bilgilendiren olursa sevinirim, calismak istiyorum niyeyse burada.
  ... peder
 8. 8.
  helal olsun. boşuna türkiye nin ilk bankası demiyoruz.
  ... true
 9. 9.
  valla helal olsun, gösteriş için falan diyenler olacaktır ama o zaman bütün bankalar gösteriş yapsaydı. Hareketin Allahını yaptı saygıyla kutluyorum.
  1 ... olm isine baksana
 10. 10.
  yani benim şu an buraya gelme amacım tamamen yardım ile ilgili görüşleri incelemektir fakat yorum yapmadan duramadım çok takdir ettim yaptıkları şeyi insanların yaralarını sarmak için bu kadar güzel bir bağışı yapmaları göz yaşartıcı bir durum gercekten.
  ... rabidness