1. 1.
  çok haklı bir söylem.
  o kadar haklı ki, söyleyecek söz bulamıyorum.

  neden? çünkü atatürk'ün bütün mirasları hazineye aitti şimdiye kadar.

  sümerbank...atatürk'ün mirasıydı, pek çok fabrikası vardı, akp döneminde satıldılar. sümerbank tarihe karıştı.

  şeker fabrikaları...atatürk'ün mirasıydı, akp döneminde satıldı, hala birkaç tanesi duruyor, onlar da satılacak, millet olarak atatürk'ün mirası satılınca nişasta bazlı şekere mahkum kaldık.

  etibank ve etimaden...atatürk'ün mirasıydı, akp döneminde satıldı. bütün madenlerimiz özelleştirildi.

  tekel...atatürk'ün mirasıydı, akp döneminde satıldı, satın alan başkasına sattı, 5 misli fazla para aldı, şimdi içkiyi bırak, yerli tütünle üretilen tek dal sigaramız yok.

  izmir limanı...osmanlı tarafından yabancılara satılan liman, atatürk tarafından yabancılardan geri alınarak devletleştirildi, atatürk'ün mirasıydı, akp döneminde satıldı, şimdi yine yabancılar işletiyor.

  halk bankası...esnafı kobiyi desteklesin diye atatürk kurmuştu, atatürk'ün mirasıydı, hayırsever reza ile kara para aklama işlerine girdi, genel müdür yardımcısı şimdi abd'de hapiste.

  elektrik işleri etüt idaresi...atatürk'ün mirasıydı, kayıp kaçak ve dağıtım bedeli gibi saçmalıklarla halkı soymazdı, satıldı, şimdi her ilde bir yandaş vatandaşı düdüklüyor.

  seka...atatürk'ün mirasıydı. satıldı, şimdi kitap basacak kağıt bulamıyoruz, kağıt ithal ediyoruz.

  devlet üretme çiftlikleri...atatürk'ün mirasıydı. yerli hayvan ırklarımız geliştirilir, et ve süt islahı çalışmaları yapılırdı. alayı satıldı, şimdi hem canlı hayvan, hem karkas et ithal ediyoruz, üstelik hastalıklı...

  atatürk orman çiftliği...atatürk'ün mirasıydı, akp döneminde talan edildi, bir kısmına ak saray yapıldı, bir kısmı da abd'lilere verildi onlar da elçilik yapıyor.

  liste daha uzar...
  uzatmayayım.

  şimdi iş bankası atatürk'ün mirası diyerek iş bankasını isteyenlere soruyorum.
  atatürk'ün yukarıdaki miraslarına sahip çıktığınız gibi mi sahip çıkacaksınız iş bankasına?

  selam ve duva ile.
  hayırlı miraslar...
  17 ... tengir budun
 2. 2.
  Bi yemedikleri o kaldı onu da yeme derdindeler. Allah gözlerini doyursun.
  4 -1 ... herkesin hayatina karisan adam
 3. 3.
  sanki reis kendi üstüne alıcak, hayırdır lan çapulcular.ne batıyor .
  1 -10 ... ruskekosu2
 4. 4.
  Chp nin elinde saglam duruyor hazineye geçse damat jöleli falan çar çur ederler.
  4 ... karton toplayan cocuk
 5. 5.
  Sarayın aylık giderleri bunun kaç katı bir bilseniz.
  1 -1 ... snoke
 6. 6.
  daha öncede iş bankası hisseleri türkiye cumhuriyeti'nin deruhtesine geçmiş idi. ancak sanırım 1980 darbesi ile geri verilmişti.

  burda mesele iş bankası hissesi değil bildiğim kadarıyla kanuni olmamasına rağmen bir siyasi partinin bankacılık yapmasıdır

  buna karşılık bizim maddi bir getirimiz yok sadece yönetim hakkı var diyor chp'liler türk dil ve tarih kurumuna gidiyor para diyorlar

  ancak işin aslı öyle değil yönetim hakkı demek eldeki kaynağı yönetmek ve dilediğince tasarruf etmek demektir.

  örneğin benim bir şirkette yönetim hakkım olsun. diyelim ki karı da bazı kurumlara vermek zorundayım işin sonunda . yönetim hakkı bende olduğundan istediğim yandaş şirketleri fonlarım yüzde 30 kar edecekken yandaş şirketleri fonladığım için yüzde 10 kar eder gibi gösterip kurumlara yüzde 10 kar ettim buda payın der geçerim. yüzde 20 yi ise tasarruf yetkisi bende olduğundan yandaşları nemalandırmış olurum

  böyledir demiyorum elbet ama böyle olsa bunu kim nasıl tespit edecek ? böyle olmadığını kim iddia edebilir. yeterli ve verimli şekilde işletme yapılabilmekte midir?

  dolayısıyla yok biz yönetim hakkına sahibiz tek vs kurumlar alıyor bir çıkarımız yok diyorlar madem bir çıkarsınız yok hiçbir maddi menfaat söz konusu değil o zaman devresi ler türkiye cumhuriyetine hisseleri ne kaybedenler?

  ama buna şiddetle karşı çıkıyorlar demek ki sadece yönetim hakkı deyip aradan sıyrılmaya çabası var

  ikinci bir husus mustafa kemal kuvay-ı milliyenin devamıdır türkiye cumhuriyeti'nin tek temsilcisidir diye ve tek siyasi parti olduğu için chp ye vasiyet etmiş. lakin bugün chp nin kuvay-ı ı milliye ile ne alakası kalmıştır? ya da chp tek başına devleti temsil etmekte midir ? görüldüğü gibi şartlar değişmiştir. hisseler asıl sahibine yani türkiye cumhuriyeti devletine verilmelidir

  bahçeli bugün yaptığı açıklamada zaten meseleyi enine boyuna ortaya koydu. o konuşmayı dinlersiniz hak vereceksiniz dediğim durum
  -1 ... isminiunutanadam
 7. 7.
  alamayacaklar alamazlarda o hisseler özel devletle hiç bir bağı yok.
  ... osmannaga