1. 1.
    kayık bir tipiniz varsa ne mezunu olursanız olun yok olmuyordur. ama tipiniz gayet yerınde ise ne mezunu olun tamam sen yarın gel diyorlar. türkiyede dış görüneşe çok önem veriyorlar ben bunu bilir bunu söylerim.
    2 -1 ... nerelisin sen diyen dayi
  2. 2.
    (bkz: prezantabl)

aslında sırf bu hususa dikkat göstermek bile kayık bir tipi kamufle edebilir.
    1 ... eksi yesil sulu elma
  3. 3.
    yapılan işe göre mantıklı ve mantıksız olabilir. yapılacak iş mankenlikse tabiki tipe bakılacaktır. ama iş bilgisayar programcılığı ise anlamsızdır. işe baş vurulduğunda kişinin fiziksel özelliklerine önem vermektir.
    ... hepinizden zekiyim
  4. 4.
    Sektöre göre değişir. Hizmet sektörüyse tip, diksiyon, kıyafet gibi şeyler tabii önemlidir. Tabii tip kişinin hal ve hareketleriyle, konuşmasıyla, giyinişiyle gizleyebileceği bir şeydir. Müşterinin karşısında hela vela velvela diye konuşan, oturmasını kalkmasını bilmeyen birini kimse istemez.
    1 ... manifiesto noviembre
  5. 5.
    olumsuz örneklerin olumlu sonuçlar yarattığı durumlar da vardır.

örneğin icra işleriyle uğraşan avukatlar, yanlarına hacze göndermek için kâtip alacakları zaman "kayık tiplere" öncelik vermektedirler.
    1 ... biradaminnickiuzunsa
  6. 6.
    Doğrudur. Sekreter almak için yaptığım görüşmelerden sonra yaşanan diyaloglar şu şekildedir .

Hangisini işe alacaksın ?
    Pınar'ı
    Pınar hangisi yeşil gözlü olan mı?.
    hayır
    götü büyük olan ?
    değil
    şu sivilceli olan mı?
    değil.
    Göğüsleri büyük olan ?
    o da değil.
    Hangisi peki ?
    uzun bacaklı olan.
    hah anladım

Görüldüğü gibi kişilerle ilgili tüm tanımlamalar fiziksel görünümleri üzerinedir.
    ... seferogullarindansuphi
  7. 7.
    kesinlikle diğer özelliklerden daha önemlidir.

yakışıklı biri 10 tane başvuru yapsa 9 tanesine çağrılır tipsiz birisi yapsa en fazla 2 3 tane çıkar.

yine dış görünüşü ve fiziği iyi olan bir kız diğer tüm hemcinslerinden ve erkeklerden daha şanslıdır.

zaten görselliğin ön planda olduğu sektörlerde hep eli ayağı düzgün kişiler var.
    4 -1 ... ernesto doqukan guevara
  8. 8.
    sanırım abd'de bunun önüne geçmek için fotoğraf istenmiyor iş başvurularında. çin/g. kore gibi yerlerdeyse çok fazla önem verilir. öyle ki sırf bunun için estetik ameliyat olanlar var.
    ... sparrov
  9. 9.
    Bizim şirketi bu konuda tek geçerim. Asla güzel bir kadını almazlar mesela. Arada görüşmeye gelirler. Bakıyorum güzel biri direk zaten bu giremez diyorum.
    3 ... herkesin hayatina karisan adam
  10. 10.
    Şahsen ben veriyorum. Tipsiz adamla muhattap olmam. Sırf işini iyi yapıyor diye hergün meymenetsiz yüzünü görmek zorunda değilim.
    Kadınları da özellikle güzel ve bakımlı olanlardan seçiyorum. Hepsi bacımdır ama baktım mı da baktığıma değmeli.
    2 -5 ... ferrari italia