1. 1.
  aynı işte çalıştığın arkadaşına aşık olma durumudur. karşılıklı olursa güzel olur lakin karşılıksızsa işkenceden beterdir. sevdiğiniz bi nefes kadar yakınınızda olmasına rağmen size yıldızlar kadar uzaktır aslında.
  4 ... eczaneteknisyeni
 2. 2.
  muhtemelen iş zamanında çok iyi vakit geçirttiğinden ötürü oluşan hoşlanma duygsuna verilen ad.

  o aşk değildir, hayır kendimden biliyorum çok hoş vakit geçiriyorduk, aşık olduğu itiraf etti de sonradan zıvadan çıkıyor, yalan oluyor.

  dipnot: bu hatunun sevgilisi de vardı.
  1 ... opus magnum
 3. 3.
  aşık olduğun kişi evliyse türkiye'de namus meselesine dönüşecek hede.
  bakın avrupai insan ne kadar cool anlatıyor

  "I secretly love my married colleague and I think he might feel something for me too. He's got 2 young boys and his wife is beautiful!!

  I just don't like the fact that he is a father and absolutely loves his kids because it makes me so jealous of their mothers.

  I don't know how to go on about it.

  Please advise!"
  2 ... geliven gari
 4. 4.
  (bkz: platonik aşk)
  ... galaksitaksi
 5. 5.
  mantıklı düşünmek gerekirse, iş dışında arkadaşa aşık olmaktan daha sıkıntılı bir vaziyettir. ortada hali hazırda resmi bir iş ilişkisi var, onu geç bu ilişki de kıskançlık olursa vaziyet ne olacak. bir çok soru işaretini barındıran bir eylem olup biraz çocukça gibidir de. hülasa; kadınlar böyle bir durumda hoşlansa dahi pek düşünmeyebilir.
  5 -1 ... cikita muz teoremi
 6. 6.
  söylesem mi yoksa saklasam mı diye düşündüren tuhaf bir durum. bugün neredeyse itiraf edicektim. az kalmıştı. yanında o kadar mutluyum ki artık dedikodular çıkmaya başladı ve ben bu yüzden uzak durmak istesem de bir yanım doğru kişinin o olduğunu düşünüyor. öyle beyaz yakalı falan olduğumuzu da sanmayın sıradan bir şirkette beraber çalışan işçileriz. okurken kafanızda bişeyler oluşsun diye belirttim bunu. ofis gibi bir ortamda değiliz yani, neyse.
  ama reddetme olasılığı çok korkutuyor adım atamıyorum. düşünsene aynı yerde koca gün vakit geçiricez ve birbirimizin suratına bile bakamıcaz. eski sıcak samimiyetimizi de yitirmiş olucam. muhtemelen istifa eder kaçarım. neyse şimdilik bu kadar. bu başlığı ara ara doldururum ben yakın zamanlarda.
  16 -1 ... jacques beaulieu
 7. 7.
  açılma sakın. sadece iyi zaman geçir tabi kanka da olma. bırak o da senden hoşlansın. duygularını kestiremesin; kafası karışırsa seni daha çok düşünecektir. kadınlar kolay zaferlerden kolay sıkılırlar. bu arada güzel kokular kullan, çok kullanma 2 metreden fazla yere gitmesin kokun.
  sadece tavsiye.
  7 -5 ... biriberrinmidedi
 8. 8.
  Riskli durum.
  Nedeni de hislerin karıştırılabilir olması.
  Bazen hoşlanmayı samimiyet olarak algılayanlar oluyor, bunun için öncelikle samimiyetin herkesle olmadığını belli etmek lazım,
  Ayrıca iş yeri dışında hep onu düşündüğün algısını oluşturmamak da lazım, onun yanındayken mutlu olduğunu farketsin ama onsuz olamadığını da düşünmesin, mesafeni koru ki hisleri depreşsin, o seni arzulasın, bunu gizlemeyi başaramadığı zaman hamleni yaparsın.
  Ama aynı zamanda meslekle ilgili riskler de olabilir, her şirket şirket içi yakınlaşmayı hoş görmeyebilir.
  2 ... sktireden adam
 9. 9.
  gönül işleri iş yerinde yürümez, işsizliğin bu seviyelerde gezdiği bi dönemde işinizi riske atmayın derim.
  8 ... deep house
 10. 10.
  iş arkadaşına aşık olmak
  -7 ... zall bana hep abi der