1. 1.
  okulu bitmiş ya da okula devam etmemiş, artık kendi parasını kazanmak isteyen kişilerin, aylarca süren, arama, tarama, yakınlara haber salma, etrafa sorma eylemlerini kapsayan çalışılacak iş bulma çabası.
  7 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  aramakla aramamak arasında kalmışsa kişi, daha da beter olabilecek bir hadisedir.belirsizlikler, "onu alma beni al"lar yorar insan zihnini...herkesler sormaya başlayınca üstüne, her seferinde aynı cevapları vermek bayar..
  3 ... susamsokagi
 3. 3.
  işe göre adam yada adama göre iş kriterlerine göre yapılması önerilen eylemdir.
  ... the kid
 4. 4.
  iş bulamama süresiyle, kendine olan güvenin azalması arasında doğru orantı bulunan süreç.
  6 ... redwinemania
 5. 5.
  zor zanaattır. günümüzde istenilen kriterlerde iş bulmak kolay değildir. bu yüzden arayanın psikolojisini kötü yönde etkiler. kesinlikle güveni azaltır. kişiyi bilumum kariyer sitelerine üye olup cv göndermeye, çevresindeki tüm iş olanaklarını araştırmaya iter. en sonunda da büyük ihtimalle kpss denen sınava yönlendirir. zordur.
  (bkz: kendimden biliyorum)
  3 ... gonulcelen
 6. 6.
  Hergün bir umutla iş ilanlarına bakıp yine hergün hayal kırıklığı ile sona eren eylem
  1 ... şubat
 7. 7.
  askere gitmeden ariyorsaniz bok otesi bir deneyimdir.ben baska birsey demiyorum.
  2 ... optimus prime
 8. 8.
  ruhta çalkantılara ve kendine olan güvenini sık sık kaybetmene neden olan nefretlik bir durum.
  1 ... maya
 9. 9.
  (bkz: RecruitmenTurkey)
  ... hyperion
 10. 10.
  umut ve umutsuzluk insanın içinde itişip tepinirken, telefonu hiç kapatamama durumunu yaşamak, gitgide standartları düşürerek ''ya ben asla diyordum ama olur belki ne olacakki ceo olarak başlayacak halim yok değil mi'' diye kendikendine ruhunun kabul etmediği işleri kakalamaya çalışmak gibi çalkantılı bir ruh hali içinde yaşamaktır.
  genci bozmaz ama. olumlu düşünmek daima işe yarar bu durumda. seçimi sadece karşı tarafa bırakmamak gerek, kendi değerinin farkında olmak gerek. en nihayetinde telefon başındaki sancılı bekleyişlerin, giyinip kuşanıp bir zamanlar kendilerinin de aynı durumda olduğunu çoktan unutmuş işbilir insan kaynakları müdürlerinin karşısına gidip gelmelerinde bir sonu vardır elbet. evren boşlukları muhakkak doldurur, insana uygun iş, uygun zamanda muhakkak gelir. gelmiyorsa, uğraştığınız o iş, zaten uygun değildir.
  5 ... veritaserum