1. 1.
    türkiye sınırları içerisinde var olan gerçekliktir.

elin gavuru dediğimiz ülkelerde zamanında işçiler grevi protestoyu geçtim patronların anasını sikmeye kadar giden bir süreç yaşadıkları için (sadece sovyetler değil) bugün avrupa'da ve hatta kapitalizmin beşiği abd'de işçi hakları türkiye'dekinden fersah fersah ileride.

türkiye'de patron işçiye köpek çeker, hükümet sendikaya köpek çeker, işçi de sendika da dünden razı buna. yahu böyle olmaz deyince de komünist diyip dövüyorlar, döveni alkışlıyorlar, goodyear işçisi nah çekiyor falan.

işçinin haklarını pek de hak etmediği gerçeği

sonra da maaşına enflasyon farkı (o da gerçekte 40 iken 10'dan hesaplanır) artı yüzde 0.5 zam alınca vay efendim neden geçinemiyorum. yarrağımı geçinirsin.

sonuç olarak endüstri 4 0 acilen türkiye'ye gelmeli, ülkede üretim komple robotlara devredilmeli.

sizi zincire vurup çalıştırsalar o zincirin demirine acırım ziyan oldu diye.
    5 ... kornisten kovulan perde ruleti
  2. 2.
    Herkes aynı değil tabii ama yine de bizim ülkedeki çoğu işçi ne hak kavramını ne grevi ne de hukuku bilirler.

Onların tek derdi çocuklarına, evine ekmek götürmektir. En azından ben öyle sanıyorum.
    Bu sebepten ötürü de onları yargılamaya kimsenin hakkı yoktur.
    2 ... rosadolujoee
  3. 3.
    Hak verilmez alinir. Turkiye gibi Halkının kahir ekseriyeti yoksulluga terkedilmis bir ülkede proleter bilinc ancak hayaldir. insanlar gecim derdine dusurulmus, yoksullugu kaniksamis ve şükürcü olmusken, gencler günlük yaşarken hak icin direnmek neredeyse imkansiz.Direnilse bile alakasiz suclamalarla iceri alinmaniz isten bile degil.
    1 ... abaninaltindakisopa