1. 1.
    ssk, prim, tazminat gibi genel işçi haklarının bütününe verilen isimdir.
    ... deja vu oldum zannettim
  2. 2.
    içinde toplu sözleşme, grev gibi hakları da barındıran ancak teoride pek de uygulanamayan haklardır.
    -1 ... kckperi
  3. 3.
    olmayan haklardır.
    ... psikodramadepresifhal
  4. 4.
    çok tehlikeli iki kelimenin yanyana gelmiş halidir. işçi, hak ve hatta -lar. ikisinin de çoğulu, çoğunluğu tehlikedir(!), tehlikelidir. gençlerden uzak tutulmalıdır.
    ... aalper
  5. 5.
    devletin her daim kanunlarla arkasında durduğu bir hak olmasına rağmen hala ciddi anlamda özel sektörde verilmeyen haklardır.
    ... deklan
  6. 6.
    genelde uzun süren ve/veya zorlu mücadelelerle elde edilebilmiş veya bugünkü noktaya getirilebilmiş haklardır.

(bkz: vahşi kapitalizm)
    ... usualsuspects
  7. 7.
    Neiyy, nerde, hani!?!

Koskoca sözlükte bile hakkında sadece 6-7 entry olduğu göz önüne alınırsa, pek de olmayan haklardir.

Son 10 yılda ışveren lehine yontulan iş kanunu maddelerini gormezden gelsek bile, son derece zayıf, yetersizdir.
    ... 0fu0
  8. 8.
    ıs kanununda bıle kendıne yer bulamamıs haklardır. Isveren hakları daha detaylı tanımlanmısken ıscı hakları üstünkörü gecılmıstır. zıra kanun hazırlanırken ıscıden zıyade ısveren görüsü dıkkate alınmıstır aynı asgarı ücret belırlenırken oldugu gıbı. Tarafların her ıkısının gücü de anlasma masasına esıt yansımadıgı sürece de gelısecek gıbı görünmeyen ıscı hakları üstüne bır de devletın zayıf denetım mekanızmaları sayesınde cogu zaman uygulanabılırlıgını de yıtırmektedır.
    1 ... vigilante8
  9. 9.
    türkiye'de özel sektörde insanlar köle gibi çalıştırırken, sözde sol kesimin elitist olmanın ilerisine gidemediği için pek de sallamadığı haklardır.....
    insanlar sömürülüyor. bir çaya üç lira verdiğiniz işletmede bir garson asgari ücret veya altı bir parayla köle gibi çalıştırılıyor. iş sahibi adam ise oturduğu yerden milyarlar kazanıyor....
    bir çantanın dört yüz lira olduğu işletmede çalışan insanlar bin lirayla günd on iki saatten fazla çalıştırılıyor....
    kısaca iş yapan adam değil, işin sahibi olan adam para kazanıyor...
    türkiye'de sendikalar, aydınlar, sosyalistler ne işe yarıyor gerçekten merak ediyorum...
    gezi eylemlerinde erdoğan'a küfretmeyi eylem sanacağınıza, işçi haklarıyla ilgili iki kelam söyleseydiniz keşke...
    ... mikroplok
  10. 10.
    türkiyede olmayandır .
    ... minnesota