1. 1.
  yurtta kalacak öğrencilerin nede olsa üniversite öğrencileri bazı şeyleri aşmış,kültürlü herşeyi tadında bırakan insan topluluğu,olarak algılayacak olan çömezlerin rüyalarına girecek,uykusuz geceler geçirmesine neden olan,ilk fırsatta ev aramaya iten başlıca nedendir iğrenç yurt şakaları.genelde;

  madurun,uyurken yüze diş macunu sürmek,
  yatağına su dökmek,
  ellerine kömür sürmek... gibi bir yığın saçma şaklar gelir.
  ... penta-don
 2. 2.
  uykusu ağır olanın makatına yumurta akı koyulması ve "ahahaha olum seni gece s.kmişler" diye tossak geçilmesi ve elemanın intiharın eşiğinden dönmesi, envai çeşit yerine bengay sürülmesi, ıslak havlu ile çıplak vücuda vurulması...
  1 -2 ... paleface
 3. 3.
  hurafe olan şakalardır. kimsenin karyolasına elektrik verilmez, kimse yatakta kendini bağlanmış bulmaz, kimse tazyikli suyla uyandırılmaz, kimse, kimse, kimse... ama biraz sert ya da fazla uğraşlı gibi gözükse de teoride yaratıcı şakalardır.
  -1 ... kahvekremasi
 4. 4.
  çok yaratacı şakalardır. bence en güzeli ölen arkadaşlarının dolabını kullanan çocuk şakasıdır. yurda yeni gelen elemana bi dolap gösterilir yalnız dolapta genç bir çocuğun fotografı vardır. elemanı bi güzel tembihlerler. bu fotografı sakın çıkarma dolaptan diye. bu arkadaşımızı trafik kazasında kaybettik. onun anısını yaşatmak ve onu unutmamk için dolabının kapağında fotografının durmasını istiyoruz diye. aradan bir süre geçtikten sonra bir hafta sonu akşamında yeni gelen eleman yatağında uyurken öldüğünü söyledikleri çocuk gelir ve uykudaki elemanın yakasına yapışarak benim dolabımı niye kullanıyorsun hemen boşalt der ve olaylar gelişir. * *
  1 ... mahoni
 5. 5.
  yatak mühürletme şakası hepsinin en güzelidir. yeni gelen ögrenciye yatmaya yakın yatagını mühürlettin mi diye sorulur sonra çocuk keklenir sırtına yatak verilir ve yatak damgalatmaya gönderilir.
  1 ... annemyazarolgeldedi
 6. 6.
  enseye tokat atarak akabinde 'Atatürk ne demiş;boş buldugun enseyi doldur demiş' demek.
  -2 ... amele donu
 7. 7.
  lisede okurken ** başımdan geçen olay;

  ilk hafta sonum yatılı olarak. gece muhabbet falan gırla tabi arada üst sınıflardan biri sordu cenabet olan varmı diye ben de atladım tabi hemen * ben diye. neyse yattık gece 2 gibi. asıl eğlence ozaman başladı onlar için *. biri ranzayı sallıyor, biri üstüme çıkmış tepiniyor, 2 kişi garip garip sesler çıkarıyor, biri ranzanın altından vuruyor *. tam bu sırada "noluyo len" diye uyandığım da başka biride parfüm sıkıyor tabi yanında çakmak ve parfüm çakmak ilişkisi yaşıyor orda. gözümü açmamla gözlerimin önünden alev toplarının geçmesi bir oldu. o anda insanın aklına ilk gelen şey " hastir ölmüşüm len cehennemdeyim" cümlesi oluyor. baya etkileyici bir şakaydı.
  ... zapllp
 8. 8.
  Yeni gelen elemanı 'sen banyo fişi aldın mı?' deyip idareye gödermek. Akabinde idaredekilerinde elemanı kekleyip fişler haftaya veriliyo demesi ve elemanın ancak 3 gün sonra olaya uyanması.
  1 ... sarpkuzey
 9. 9.
  *
  Okulun ilk günüdür. Birinci sınıflar tüm çömezlikleriyle birbirleriyle kaynaşmaya çalışmaktadır. derken kapa tekmelenerek açılır ve içeri polat alemdarvari 5 eleman girer yatakların üstünde oturan tüm birinci sınıflara yataklardan inmelerini söylerler ve tek sıraya dizerler. Yaklaşık bir saatlik nutuk ve bu nutuk sırasında birinci sınıflara atılan tokatlar.Bu nutuk o yurtta sadece ülkücülerin kaldığı solculara er olmadığı gibi bir Cümleler içerir. Birinci sınıflara aranızda saz çalan var mı diye sorulur ve var diye cevep veren en fazla dayağı yer. En sonunda tama burada işimiz bittiş hadi çıkalım ama unutmadan önce 20 şınav çekeceksiniz derler ve şınavıda çektirtirler. En sonunda en pis gülüşleriyle odadan ayrılırken tüm yaptıklarının bir şakadan ibaret olduğunu söylerler sadece.
  ... hermia
 10. 10.
  (#1915657)
  ... deatly