1. 1.
  Tam olarak nerede ve ne zaman yaşandığını hatırlıyamadığım birkaç olaya değinmek istiyorum.
  Birkaç yıl oluyor herhalde erkek çocuklarının yatılı kaldığı bir yurtta tecavüz, taciz olayları yaşanmış.
  Hadi yapan kahpe yaptı.
  Bizler neden ses çıkarmıyoruz, tepki göstermiyoruz o şerefsizlere.

  Hayvana tecavüz eden orospu çocuklarıyla aynı havayı neden soluyoruz ya neden.

  Ufak ufak çocukları kaçıran gavatlarla neden yüz yüze geliyoruz.

  Gözleri açın artık Bi be.
  Haykırın lan haykırın.
  Kimsemiz yok bizden başka.
  tekrar birbirimize güvenebilmek için aramızdaki parazitleri temizlememiz, tepki göstermemiz gerekiyor.
  Çok korkuyorum bu olayların sıradanmış gibi gösterilmeye başlanacak olmasına.
  1 ... rosadolujoee
 2. 2.
  sıradan bir vatandaş, çevresinde böyle bir olay olduğu zaman bunu kaba kuvvetle çözmeye kalkışır.

  bu ülkede her meslek dalından bir çok insan var. bu konularla yakından ilgili meslek dalları polis/asker, savcı, avukat, doktor, psikolog, sosyolog, medya, tbmm, cb'dir.

  yukarıda saydığım meslek dalları toplumdaki iğrenç olaylara nasıl reaksiyon gösteriyor onu ele almak lazım.

  polis bu tip suçlara karışanları eliyle koymuş gibi buluyor bunda sorun yok.

  savcı davasını açıyor, iş mahkemeye taşınıyor tamam ancak hakimler ne hikmetse genelde iyi hal indirimi yapıyorlar. bazı hakimler ise delil yetersizliğinden suçluyu bırakıyorlar. bazı davalarda ise suçu işleyen ailenin baskısıyla davalı taraf davayı geri çekiyor. mesela yakın zamanlarda bir türkücü bozuntusu reşit olmayan kızları evine alma meselesi. aile dava açmıştı ama sonra geri çekti çünkü o türkücü bozuntusu büyük bir aşirete mensup.

  yasalarımızdaki açıklar, tetikçi avukatlar tarafından kullanılıyor. bu süreçte suçlu cezaevine girerse zaten bir şekilde ya öldürülüyordu ya da psikolojik baskı uygulanıyordu ancak artık bu suçlardan içeri girenler, cinayet vs. suçlardan yargılanlarla aynı cezaevinde kalsalar bile karşılaştırılmıyorlar.

  psikologlar bu konuyla alakalı tv'lerde derin bir şekilde bilinçlendiren programlar yapmıyorlar ya da medya bu konuya ilgisiz ki buna değinecek psikologları ve sosyologları çıkarmıyorlar. gündem maul fetö, arda turan ve brunson meseleleriyle meşgul.

  gelelim siyasetçilere. sadece kınama işinde başarılı bu arkadaşların dertleri başlarından aşkın. halkı yakından ilgilendiren sorunlarla alakalı adım atmıyorlar. kadınların tekrar bastırılması gerektiğine inanna bazı gerici gazeteci ve siyasetçiler nedense bu konularda yeterince sert açıklamalarda bulunmuyor, çözüm üreten kanun teklifleri de sunmuyorlar. akıllarına sadece idam geliyor ancak o da ilerde muhalifleri susuturma amaçlı kullanılabilir diye.

  uzun lafın kısası hiç bir meslek grubu bu iğrençliklerle mücadele edecek vakit bulamıyor, zaman da ayırmak istemiyor. mesleklerini ellerine almış insanlar artık mesleklerinin piçliklerini öğreniyor ve kolay yoldan para kazanmayı amaç ediniyorlar. topluma hizmet artık amaç değildir bir şov meselesidir. seçim öncesi akıllara gelir genelde. ya da kaz gelecek bir yer varsa oraya gider bu insani hizmetler.

  paranın girdiği herşey içi çürümüş durumda. komünistlere, sosyalistlere yıllarca sövenler halen paranın dinleri, kültürleri, ahlakı nasıl bitirdiğini anlayamıyorlar. yozlaşmış bir ülkede iğrenç olaylara karşı topyekün bir mücadele beklemeyin. çünkü o mücadeleyi vermesini beklediğiniz insanlar zaten bu meselelerin sebebidir.
  ... buzkutlesi