1. 2.
    don t feed the troll öğüdünü ihmal etmektir.
    1 -1 ... usualsuspects
  2. 3.
    Troll oçluk yapıp oç oluyor bunlar da aptallık yapıp prim veriyor aptal oç oluyor.
    ... bilgisayar delisi
  3. 4.
    nezih bir ortam için kesinlikle ve kesinlikle yapılması gerekendir.

yazmayacaksınız kardeşim. bu adi, şerefsizlere prim vermeyeceksiniz.

sinirlerinize hakim olup görmezden geleceksiniz. çok değil üç beş saniye sonra zaten unutacaksınız yazılan iğrenç tanımları.

sırf bu üç beş saniye sonra unutacağınız şeyler için enden bu pisliklerini burada barınmasına imkan tanıyorsunuz ki?

bakın tek çare bu, ne tepki olarak cevap vereceksiniz ne de oylama yapacaksınız. unutmayın lan, unutmayın.
    2 -2 ... frktmz krds frktmz
  4. 5.
    katılıyorum. ayda yılda bazen gerekli bir cevap veriyoum. madem modersyon yok kendileri çalıp oynasınlar.
    1 -1 ... leyte
  5. 6.
    gereksiz bir eylem.
    yalnız o bakınızlara kendini yazmayı unutmuşsun.

uzun uzun yazıp araya ahlaksız rezillikler katınca farklı olunmuyor.

ayrıca bu bir çözüm değil, olmadığı görüldü, sözlük dinamik bir sistem olduğu için eskiler yazmasa bile yeni gelenler, sık yazmayanlar mutlaka yazıyor.
    sonra başa dönülüyor.
    aynı şeyler tekrarlanıyor.
    6 -2 ... kilise sarapcisi
  6. 7.
    yapılmamalıdır, ama moderasyon el atmadıkça kalıcı bir çözüm değildir.

ben türbanlı yazıyorum bazen kırıcı da olabilirim, ama gidip her entryde senin solculara yaptığın gibi türbanlıların grup seks yapmalarını yazmıyorum, farklı cinsel tercihleri hakkında yazmıyorum, bu konularda hikayeler uydurmuyorum. ha sütten çıkmış ak kaşık değilim belki, ama trollükle o şey arasındaki farkı biliyorum.

daha bir kaç entry üstte ülkenin kurucusuyla ilgili yazdığın iğrenç yazı var.

sen niye 60 gün çaylak oldun mesela?
    her entryin de ahlaksız göndermeler var, atatürk'e hakaretlerin var.

bu rezilliklerinle o saydığın tiplerden kendini çok farklı görüp benle aynı görmen komik sadece.
    onlar tek cümlede yazıyorlar, sen bir kaç paragraf.
    sadece ensest mi sorun oluyor, sapık cinsel göndermelerle uzun yazınca ahlaklı mı olunuyor? atatürk 'e salya saçmak da sorun değil demek ki.

sen niye 60 gün çaylak oldun, daha önce neden defalarca silik oldun?

o tiplerin sorun olmadığı yazımdan nerden çıkıyor?
    30 sayfa donuzum var , hiçbirine tahammülüm yok, siyasal görüşü mü olurmuş bunların?
    o yazdıklarının hepsi orda, yazılarımda da değiniyorum sık sık.

bu tiplerden sonra zaten trollük bile adamın içinden gelmiyor.

kimseyle kişisel bir kinim yok da, bu hallerinle ahlaklı örnek havası takınmak sadece komik, onu yazdım.
    3 -2 ... kilise sarapcisi
  7. 8.
    sözlüğün selameti açısından sıkıntılıdır.

yav birader ne kadar zavallı, bi çare olduğunun farkında değil misin sen? "türbanlı " yazıyormuş, "bazen kırıcı olabiliyormuş" yorma beni, sayfanı karıştırmak istemiyorum eminim ki "parklarda yiyişen türbanlı, leş gibi kokan türbanlı" gibisinden bi dünya yazıların var.

benden bir farkın yok tekrar ediyorum. şov yapma.

siz allah, kitap, peygamber müslümanlar adına kutsal ne varsa giydirin sonra "olkonon korocoso". cık olmadı.

ben neden 60 gün çaylak oldum merak ediyorsun, bilmiyor musun lan sen enden çaylak olduğumu? biliyorsun köpek gibi biiliyorsun lakin, altından bir pislik çıkmayacağını da biliyorsun.

sırf o yüzden sadece soruyor, ortalığı bulandırıyorsun. neyse ben söyleyeyim. "frktmz krds frktmz in sikim sözlüğe gidişi" diye açtığım aptal bir başlık üzerinde 60 gün çaylak oldum "spam saldırı" gerekçesiyle.

e noldu şimdi bahsi geçen itlerle aynı kulvarda yazdığım için mi 60 gün çaylak olmuşum?

her neyse, o tipleri kendimden farklı görmemin komik olduğunu söylemişsin ya, asıl komik olan senin kendini benden farklı görmen.

bak ben senin gibi kendimi aklamaya çalışmıyorum. sen ne yazıyosan bende aynını yazıyorum diyorum. çizgimiz aynı, görüşler farklı sadece.

benim lacivertimsin lan sen. ne abidik gubidik yapıyon sallama.

daha önce neden silik olmuşum. lan sen sanki hiç silik olmadın. ayrıca onlarca senle aynı zihniyett olan yazar var silik olup geri gelen onlar neden silik oldu acaba?

ya da onları neden görmüyorsun. neden çünkü zihniyetin aynı. onlar sorun değil senin için. ama konu bağcı olunca vurun. yemezler koç. çok basit birisin.

aynı zamanda aptalsın da ne olduğunun farkında değilsin çünkü. ben her şeyin farkındayım. bu halin ortada iken senin ahlaklı, örnek, her görüşe saygılı, demokrat biri havasına kapılman komik bile değil koç, acınası sadece.

acınası. anlıyor musun? ya dayanamıyorum amk. lan bir tek sen misin bu sözlükte gerçekleri gören de o cılız sesinle kulak tırmalıyorsun?
    2 -2 ... frktmz krds frktmz