1. 1.
  susup susup hiç olmadık zamanda muhatap olduğu kişiyi laf sokarak ortamda derin bir sessizlik oluşumunu sağlayan kişilerdir. aynı şekilde cevap verilerek komplekse sokulabilirler.
  2 ... barbossa
 2. 2.
  (bkz: okan bayülgen)
  7 ... die for metal
 3. 3.
  söylemek istediklerini dürüstçe söylemek yerine ima yoluyla söyleyen kişidir. genellikle kadın cinsinde daha sık rastlanır. sinirine hakim olamayan kadın kavga çıkartmadan hemen önce duygusal baskıya girerek laf sokmaya başlar. günümüz annelerinde ve eşlerinde de sık sık görülür. zaten erkek cinsinde iğneleyici konuşma huyu yaygın olmadığı için "odun, kaba, arsız" olarak etiketlenmeye maruz kalırlar. neden? çünkü

  erkek ne istiyorsa direk söyler..
  - sevişelim hadi..
  - senin ağzını burnunu kırarım lan
  - küllüğü versene
  - dışarı çıkmak istemiyorum...gibi gibi

  kadın cinsinde durum farklılaşır, aynı konuları ele alacak olursak
  - burası sıcak mı ne, ince bir tişört giyeyim
  - biraz kilo aldın sen, cildin de kırışmış şekerim
  - bir sigara yakıyım ama küllükte yok burada hay aksi
  - her akşam bensiz geziyorsun ya bu akşam da bensiz gezersin...gibi gibi

  cinsiyeti bir kenara bırakacak olursak eğer, bünyeyi yıpratır bütün bu olaylar zinciri. iğnelerle baş etmek şöyle dursun bir de ters yönden vurduğu tokatın sebebini anlamak için zaman harcarsınız. kanımca; iğneleyen insanların psikolojik rahatsızlıkları vardır. çocukluklarına inilmedir, iğneleme edimini huy haline getirmiş kişilerin ise çocukluğundan hiç çıkmamak gerekir.

  saygılar..sevgiler..
  ... hummepervaz
 4. 4.
  bi de gereksiz yere birilerini göt etmeye çalışan insanlar vardır ki uzak dursunlardır.
  ... nonicknocry
 5. 5.
  akrep burcu olup uzak durulması tavsiye olunur. zehirlidiler kendileri.
  1 ... klavye bakterisi
 6. 6.
  (bkz: ezik) psikolojik olarak kendini küçük gören insandır. bilinçaltı onu sürekli diğer insanlara karşı dürter.
  2 ... nobodyknow
 7. 7.
  (bkz: tariz)
  ... erdinaryus professor
 8. 8.
  iğneleyici konuşuyorsa blinçli insandır ve toplumdan rahatsızdır ki iğneliyicidir.lakin bilinçsiz iğneleyici ise kendini kanıtlama çabası içerisinde olan insandır.
  1 -1 ... ysmnn
 9. 9.
  tariz sanatı yapandır. zekidir, sözcüklerle dans etmesini bilir. hem iticidir hem çekicidir; kimseyi de iplemez böyleleri, dertleri karizma değildir. aleni nefret ederken, için için de sempati duyulur kendilerine. böyle tatlı cadı tiplerdir. gülü seven dikenine katlanır sözü onlar için söylenmiştir sanki. malzeme zorluğu çekmezler yaratıcılık konusunda. insanı değerlendirmesini seven bir insanı, sevmeyip de ne halt edeceksin ki? bükemediğin eli öpeceksin. çünkü ironi ile konuşmak işi ince bir zeka ister; ve bu keskin bıçağın üzerinde ancak böyle zeki insanlar yürüyebilirler.
  1 ... no remorse
 10. 10.
  kafa göz dalınası insandır. hayır ne söliceksen direkt söle sölemiceksen bırak içinde patlasın. (bkz: oh be sonunda patladı)
  -1 ... nowayout