bugün

4 ay ev cezası
https://onedio.com/haber/...ush&utm_medium=editor
Halbuki dar ağacında sallandırılması gerekiyordu! Ne abarttınız a.q. Lan millet çocuklara tecavüz ediyor ceza yok aralarında eğlenenlere ceza var.
--spoiler--
Arkadaşlar, bundan sonra ustasına karşı gelen, birbirine laf atan, saygısızlık yapanları affetmeyeceğim.
--spoiler--

bizim toplumun kendine çalışan değil de biatçı köle aradığının kanıtı olan sözler. bizim toplumun egosu tavandır, tevazuyu boş iş görür. narsisizm yaygındır bu ülkede. ceza da 4 ay ev hapsi.. akape dönemindeki max adalet anlayışı budur işte..
bu olay genelinde değil ama biraz dürüst olmak gerekirse fazla lololo yapmamak lazım.
eğitim hayatında, iş hayatında, sokakta, bir yere yemek yemeğe-eğlanceye gittiğinizde, trafikte, alışverişte, evinize tesisat tamir vvb için usta çağırdığınızda, hastalanıp bir sağlık hizmeti aldığınızda, bir berber-kuaföre girdiğinizde, elektrikli-elektronik bir eşya aldığınız tamiri için bu gibi vs durumlarda muhatap olduğumuz öyle insanlar var ki...
seni eğitenin, bu işi öğretenin, seni yetiştirenin, seni doğuranın diye başlayıp en ağır sinkaflı küfürleri etmiyor musunuz?

ister bir çocuk, ister bir kedi, ister bir köpek, ister bir öğrenci, ister bir çırak olarak bir genç yetiştirin, onu eğitin ve öğretin, o gencin çocuğun, hayvanın sorumluluğunu alın. bazen şiddet kaçınılmaz ve gereklidir.
şiddet derken çin işkencesi veya engisizyon cezası ya da islam falakası kast edilmiyor. eğitim ve öğretimde aile okul iş çalışma hayatında her yaptırım bir işkencedir.
bir çocuğun eline kitap vermek ve bunu oku demek, evde wi-fi interneti kapatmak, ders çalışmaya zorlamak, oyundan eğlenceden men etmek, dışarıya parka gidişini yasaklamak, tv seyrettirmemek, arkadaşlarında olan bir telefon veya tableti ya da bir spor ayakkabı, giysi-eşyayı ona derslerinde zayıfsın diye ya da istediğiniz notu almadı diye alma imkanınız varken almamanız, eğlence oyunu kısıtlamak-izin vermemek bu vb yaptırım cezalar da bir şiddettir.

öyle bir şiddettir ki ona attığınız bir tokattan daha ağır çocuğun ruh dünyasında hasar verir. ona dediğimi yapmıyor diye elinden her telefonu tableti bilgisarayı almanız yasaklamanız çocuk için bir tokat atmaktan daha çok acı verir.
inanın bana dersleri kötü diye sinirlenip oyuna dalıyorsun, işini dersini yapmıyorsun diye onun tabletini telefonunu alıp kıracağınıza onun kolunu kırın. bu daha az çocukta travma yaratacaktır.
her şeyin fazlası zarardır ve yerinde yeteri kadar duruma-kişiye göre (havuç-sopa ilişkisi) tepki verilmesi lazım.

neyse, zalim berber olayına gelirsek...
kim ne yapmış, doğru yanlış (yaşananlar) bilmiyorum ama çalışma hayatında şirket de bazı yeni mezun stajerlere bakıyorum da...
onların hocallarına, onları yetiştiren anne-babalara içimden dediklerimi duysalar hocaları okulda anne babaları evde "bizi rezil ettin, senin aklın yok mu, biz seni böyle mi yetiştirdik, böyle mi öğrettik?" diye zalim berberin yaptığını yapar.
güncel Önemli Başlıklar