1. 1.
    bursa da olmuştur.

Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı Tahtalı Mahallesi, Değirmen Yolu Sokak’ta bulunan bir çiftlik evinde meydana gelen olayda, 43 yaşındaki Zehra Y., sevgilisi 55 yaşındaki ismail I.’nın çiftlik evine eğlenmek için gitti.

Burada bir süre alkol alan ikiliden ismail I., iddiaya göre sevgilisi Zehra Y. ile ilişkiye girmek istedi.

ZORLA iLiŞKiYE GiRMEK iSTEDi
    Zehra Y.'nin kabul etmemesinin ardından içki içmeye devam eden ismail I. bu kez zorla ilişkiye girmeye çalıştı.

AYAĞINDAN VURDU
    Sevgilisinin bir kez daha direnmesi üzerine öfkelenen ismail I., yaşanan tartışmanın ardından Zehra Y.'yi tabanca ile sağ ayağından vurdu.

"ÖLECEĞiNi DÜŞÜNMEDiM"
    Hastanede polis nezaretinde tedavi altına alınan Zehra Y.’nin hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Zehra Y.’nin polise verdiği ilk ifadesinde, "Eğlenmek ve vakit geçirmek için gitmiştik. Bir süre sonra beni ilişkiye girmek için zorladı. Bende ona 'uygun değilim' dedim. Daha sonra birlikte alkol aldık ama o çok içti. Yine ilişki konusunu açtı. Ben 'hayır' deyince silahıyla beni ayağımdan vurdu. Alkollü olmasından yararlandım silahını elinden alıp onu vurdum. Öleceğini düşünmedim." dediği öğrenildi.

içmeye gidip hem vermeyip hem öldürmek
    5 -9 ... evinin beyi cocuklarinin anasi
  2. 2.
    ne şehittir ne gazi, am yoluna gitti niyazi...
    7 ... keshberfo
  3. 3.
    şimdi bu olay kadına şiddetin mi bir örneği erkeğe şiddetin mi?
    adam ilişkiye zorlamış (kadına şiddet)
    istediğini alamayınca kadını yaralamış (kadına şiddet)
    kadın adamı vurup öldürmüş (erkeğe şiddet)

erkek kadını öldürse, iyi halden, kravattan, rızası vardıdan, o saatte orada ne işi varmıştan serbest kalacaktı, taksimde kızılayda bir yerlerde gösteriler falan yapılacaktı. "kadına şiddet federasyonu" gibi gruplar tarafından protesto edilecekti, basın açıklaması falan yapılacaktı.
    kadın adamı öldürdü, "iyi olmuş, hak etmiş, nefs-i müdafaa, aferin kadına, az bile yapmış" olacak, kadın en az 4-5 yıl içerde. kimse protesto falan etmeyecek, kadın direnişinin örneği olarak gösterilecek.

aslında burda anlatılmak istenen; toplumsal, hukuksal ikilem.
    hukuk, iki taraf için aynı cezayı vermiyor
    toplum, iki taraf için aynı tepkiyi vermiyor.

burası türkiye, çok da fazla şaşırmamak lazım.
    5 -3 ... toyboxtan cikan oyuncak
  4. 4.
    merminin o saatte tabancının içinde ne işi varmış mk dedirten sorunsaldır.
    2 ... tunnea12
  5. 5.
    Feministler kadını savunur. Baştan sona kadın hatalı. Hem elalemin evine git sonra adam vur ne ala memleket.
    3 -4 ... vexillarius of theodopolis
  6. 6.
    Her içki içen kadın cinsel birliktelik yaşamak zorunda mı amk? Nasıl başlık bu böyle!

Başlıkta bi sıkıntı var zaten. Gelelim kendisine zorla sahip olmaya çalışan adamı öldüren kadına.. helal olsun ulan, delikanlı kadınmış. Şahane, saygılar sunuyorum. Nefsi müdafaa var işin içinde, fazla ceza alacağını tahmin etmiyorum. Lan kadın o kadar demiş, müsait değilim sonra birlikte olalım diye amk orospu çocuğu niye zorluyorsun ki!!! Al işte bi Anadolu çomarı daha!

Ben işin vicdan boyutuna bakmam. Biri sana zarar vermek istiyorsa, sen de aynı şekilde zarar vereceksin. Konu kilit.
    17 -2 ... queenn of darkness
  7. 7.
    (#44151987) numaralı entry de belirttiğim olay aynen bire bir yaşanmıştır.
    --spoiler--
    gelelim kendisine zorla sahip olmaya çalışan adamı öldüren kadına.. helal olsun ulan, delikanlı kadınmış. şahane, saygılar sunuyorum. nefsi müdafaa var işin içinde, fazla ceza alacağını tahmin etmiyorum.
    --spoiler--
    ... toyboxtan cikan oyuncak
  8. 8.
    Nefsi müdafadır. Zorunda kalmadıkça yaptığını düşünmüyorum. içmeye gitmesi o kadının başlıkta yazıldığı gibi "vermesi" zorunluluğu içermez.
    1 ... ben de uludagli oldum agam
  9. 9.
    Kadının ifadesine göre nefsi müdafadır.

Peki ya kadın kendi bacağına sıkıp sonra adamı öldürdüyse?

Birde böyle düşün watson.

Fikri holmes bunu çok şüpheli buldu.
    3 -4 ... fikri firar 2
  10. 10.
    40'ından sonra azanı teneşir paklar. 55 yaşında amcılık yapıyor beyzade. kuş bile ötmüyordur. yer tek kurşunu, yatar aşağı. oh olmuş.
    1 -1 ... pillars of creation