bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    güneydoğu yöremize ait bir yemek. haşlanmış ve kızarmış olarak iki türlüdür. yapımı çok zor yemesi kolaydır. ben yemesini iyi yaparım. hatta en iyi yaparım.
    7 -4 ... aabi
  2. 2.
    çok çekmiş ve duygusal köftedir.
    hep müslüm gürses tadında dolanır...
    9 -4 ... sıçtırtma lamasına
  3. 3.
    özellikle haşlaması çok güzel olan köftedir. aslında yemesi de zahmetlidir çünkü içine itina ile yerleştirilmiş yağ, köfteyi ısırdığınızda karşınızda veya yanınızda oturanın üzerine sıçrayabilir.*
    1 -1 ... tutunamayanlardan
  4. 4.
    yemeğe gittiğiniz yerde söylediğiniz yemek gelene kadar oyalanmak için söyleyebileceğiniz güzel aparat.
    ... palta
  5. 5.
    elazığlı birinin ellerinden yiyorsanız daha da lezzetli olan yemek.
    8 ... doktor sağbırakmayan
  6. 6.
    yapılması cidden zor olan bir yemektir. dısındaki ince bulgur tabakasını yapmak cok büyük hüner ister. ancak zeki türk düşünürler * bu iş için bir çözüm bulmuş, içli köftenin bulgur kısmını yapmak için bir alet geliştirmeyi başarmıslardır. ne mutlu içli köfte severler.**
    ... sephrenia
  7. 7.
    birkaç il çerisinde bitürlü paylaşılamayan, herbir yöreninkinin ayrı lezzeti olan, zahmetli, maharetli ellerde hayat bulan nefis yemek. *
    1 ... tyro
  8. 8.
    uzun uğraşılar sonucunda, yapmasını öğrendiğim zor bir güneydoğu anadolu yemeğidir.
    ... cazibe
  9. 9.
    içli köfteyi yapmak sanattır.. burdan yola çıkarsak annem sanatçıların en şahanesi oluyo.. küçüklükten beri ne zaman yapsa bende bulgur kısmını yapmaya çalışırım.. o zamanlar oyun içindi.. ama şimdi cidden yapmaya çalışıyorum.. oluyomu olmuyooo... o kadar zor ki.. ya çok kalın yapıyorum yada çok ince.. ortasını zaten annem beceriyo.. bir de uzaklara giderken annem, yapıp buzluğa atar.. sonra arkadaşlar gelir pişir pişirir yersin.. bir ay onunla doyduğumu bilirim.. ananemin yaptığını hiç anlatmıyım.. o bambaşka güzellikte.. o küçücük elleriyle nasıl harikalar yaratıyo akıl almaz ya.. * * * *
    3 ... gulbeseker
  10. 10.
    atın ölümü arpadan olsun atasözündeki "at" olursam eğer, "arpam" olmasını dilediğim.
    4 -2 ... paradigma