1. 1.
  islam inancına göre mümin olunup olunmadığı yalnız Allah tarafından bilindiğinden, yine islam inancına göre yanlış bir yaklaşım.

  edit: ohara, yazdığım 2. sayfadaydı, başlık başa.
  25 -5 ... la maison bleu
 2. 2.
  ellerinde müslümanmetre bulunan bazı kimseler tarafından müslümanlığı ölçülmeye çalışılan kimselerdir.
  7 ... dobrowski
 3. 3.
  müslümanlığı sadece namaz kılmak sananların laf attığı müslümanlardır. acaba kendileri hacca gitmişler midir ya da bayramlar hariç kaç defa bir fakiri sevindirmişlerdir? hadi hepsini geçtim bu laf atan insanlar yalan söyler mi, beş vakit namazını kılar mı? e biz de sana ne biçim müslümansın kardeşim diyelim mi?

  (bkz: klavye müslümanlığı)
  5 ... yhunuss
 4. 4.
  gerçek bir müslüman, içip içip zina yaptığını gözüyle gördüğü biri hakkında bile dedikodu yapmaz. bilir ki gıybet yasaklanmıştır. ayrıca günahları affedecek olan yalnızca allahtır. kul ile yaratan arasına girmek, insanları yadırgamak ya da aşağılamak kimseye düşmez.
  4 ... calyx
 5. 5.
  miraç hediyesi olarak '' şirke düşmeyenlerin af edilebilecegi müjdesi'' verilmiştir ki hiç kimse diger kimseyi yargılayamaz. ister içki içer ister zina eder ister haram yer. bunun hükmü kul'a düşmez. müslümanlıgı kötü gösterilmesine sebep olabilir ayrı konu ama yinede hüküm vermek fetva vermek kimseye düşmez.
  2 ... elbette olsun
 6. 6.
  sanat ne içindir konuşalım zirvesi ne beklediklerimiz..
  1 ... beyniolmayankafa
 7. 7.
  elif şafak'ın aşk kitabındaki sarhoş süleyman karakterini okumamış,* insanların içlerindeki niyetlerin önemli olduğunu bilmeyen, haşa kendini yaratıcı yerine koyan insan söylemidir.
  1 -1 ... trt 2 deki ressam
 8. 8.
  aynı zamanda hayatı boyunca günahları doyasıya işleyip yaşı kemale erince hacca giderek bu işten sıyrılacağını düşünen zihniyete sahip bireyler.
  1 -1 ... bicaklisut
 9. 9.
  günahlar ve sevaplar ayri ayri yazilacagindan, ve hangi ibadetimizin bizi kurtaracagini allahtan baska hic kimse bilemeyeceginden, icki icip zina yapip üstüne namaz da kilmayan müslümanlardan yegdir.
  1 ... kapucino
 10. 10.
  (bkz: sayid jarrah)
  1 -1 ... kamasutra denedim begenmedim