1. 1.
  içki masasında şeref sorgulayan insan söylemi.
  1 ... judas
 2. 2.
  olmayan şerefe yapılmış söylemdir. biraz denge bulmak için bir kafeye geçip biranızı içersiniz ardından hesabı ödeyip lana del rey dinleyerek hafifde yalpalayarak yürürken audisine güvenen kart kazanova diye tabir ettiğimiz kişilik sizi barda izledğini söyleyerek bira davetinde bulunur. ve siz koşarak uzaklaşırsınız. işt
  e şerefine içilen şerefsizliklerin en güncel örneği budur.
  ... the do
 3. 3.
  şeref kaliteli insanlarda olur kaliteli insanda başta diğer insanlara sonrada kendisine zarar vermeyen insan dır .

  sağlıklı bir akıl asla ama asla kendisine zarar vermez ne şekilde olursa olsun . zararlı olduğunu bilmesi yeterlidir şüphelide olsa vermez .

  git ordinaryus konfiçyus olmuş bilim adamlarına sor öyle gel .

  içki zıkkımdır ve içende leş gibi kokar varmı aksini ispatlayacak sağlıklı bir akıl ? maalesef değil mi .

  kimse içkiyi satmaya çabalayanların göstermeye çalıştığı gibi matah bir şey sanmasın insanı rezil eder en başta şekilden şekilde sokar olmadığı bir kişiliğe sokar . gönye pergel cetvel dağılır yani .

  her şeye her yere her kese zarar yani . analatabiliyormuyum acaba ?

  sarhoş biri arabasıyla gelip sevgili annenize çarparda 6 takla attırdıktan sonra anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az yani . alkolün ne kadar zararlı olduğunu anlamak çok zordur .

  tabiki alkolü adeta bir arkadaş görenlere dost bilenler alkolikler için bu çok vahim bir durum yani . bilirler ama devam ederler içmeye buda içmeyecek kadar anlamadıklarının kanıtıdır .

  demek ki neymiş rakıcı abiler viskici züppeler alkol zararlıymış . ama bunu anlamak zordur tabi alkol ve etkilerinden dolayı tabiki .

  alkolü öyle aptal sanmayın o işini çok iyi bilir yani tezgahından kaç tane müptela geldi geçti . adamın aklını alır aklını hizmetçi eder kendisine .

  eğleniyoruz adı altında yapar bunu ruhun duymaz sonra aa bir bakmışsın siroz gümbür gümbür gelmiş trafik kazası gümbür gümbür gelmiş vesair . yaa tatlı tatlı eğleniyorduk oysa değil mi işte yapcak bişey yok .

  tatlı tatlı yemenin içmenin acı acı bir sonu vardır yani net .

  kadere karşı gelemiyoruz maalesef . kendi ellerimizle kendimize neler yapıyoruz başkaları yapamaz he bu işi ama kendimiz öyle bir yapıyoruz ki başkalarının gelipde yapmasına gerek bile kalmıyor .

  yani alkol kullanmayan kaliteli bir insana alkolü içiremezsiniz . o kendisi içmedikce içmez o ümitlenme hemen .sende içme .

  ayran iç faydası saymakla bitmez .

  alkolünde zararları saymakla bitmiyor aradaki fark ayırt edememek içinse alkolik olmak lazım tabiki .

  allah şifa versin bütün madde bağımlılarına inşaallah .
  1 -1 ... tiamat