1. 1.
  içerenköy semtinin yanlış ilçeye bağlı olması durumdur.
  burası konum olarak bağlı olduğu ataşehir'in ilçe merkezine daha yakın olmasına rağmen kültür ve yapı olarak ataşehir ile alakası yoktur ve eskiden bağlı olduğu kadıköy'ün bir semti gibidir. komşu olduğu küçükbakkalköy (ataşehir merkez ile komşu) ve kayışdağı semtlerinden daha gelişmiş, farklı ve daha merkezidir. yapı olarak diğer kadıköy semtleri ile benzerdir. ancak e5 karayolu sınır olarak kabul edildiği için ataşehir'de kalmıştır. ayrıca (mesafe olarak uzak olmasına rağmen) bostancı'nın dibinde ve daha iç içedir. bu sebeple tekrar kadıköy'e bağlanması gerektiğini düşünüyorum. zaten eskiden kadıköy'e bağlıydı. aradaki sınır e5 yerine kayışdağı caddesi olmalıdır. (bilmeyenler için kayışdağı caddesi içerenköy ve küçükbakkalköy semtlerini birbirinden ayırıyor ve caddenin 2 tarafı da kültür olarak birbirinden farklı. caddeyi geçince yapı değişiyor.)
  ... piraziz
 2. 2.
  carrefor unu çok gittim .
  1 ... tarihcixyz
 3. 3.
  Ataşehir; ümraniye, kadıköy, üsküdar gibi ilçelerden 12 ye yakın mahallenin birleştirilmesi sonucu oluşturulan bir yerleşke. Anadolu yakasının en sikko ve sonradan görme varoş yerlerinden biri ayrıca. Yeri de rezil, misal kadıköy den araçla gitmek için ne uzak ne yakın, ama toplu taşıma bile doğru dürüst geçmiyor. Metro en az bir 6 ay daha olmayacak keza.

  Özetle içerenköy gibi bir yerin ataşehir e bağlı olması şaşırtıcı değil.
  1 ... oberst
 4. 4.
  ataşehir in konumu gereği içerenköy un bağlı olması gayet normaldir. umraniyenin dibinde olan esatpaşa ve örnek mahallesinin atasehire bagli olmasi sorgulansa bi nebze düşünülür de...
  ... dinleyin ulan develer