1. .
  star tv'de ruhat mengi'yle her açıdan programında bilgi üniversitesi'nde siyaset bilimi öğretim üyesi ilter turan'ın türkiye için söylediği sözdür. türkiye iç siyasette cüce, dış siyasette devmiş.

  şahsen dışarıda bir devliğimizi göremedim. bence tam tersidir. iç siyasette hükümete muhalefet olan herkesin ağzı kapatılıyor, dış siyasette de tam tersi ülkenin anasını belliyorlar.
  1 -1 ... cany13
 2. .
  garip bir yaklaşımdır. bu görüşü savunan kişiye ya tam söz hakkı vermediler de görüşü havada kaldı ya da bu bir danışıklı dövüştür. eğer dış siyasette dev olmamız görüşünü davos ve şu ermeni zımbırtısından sonra ortaya koyulan tavırlardan ötürü destekliyor ise bu zat-ı muhterem * en kısa sürede bir doktora görünmelidir. gelin bir de iç siyasete bakalım. kasımpaşalıyım, eli maşalıyım zihniyetinde bir insanımız var*. işçiyi, çiftçiyi biçip atan bir adamın neresi cüceymiş. iç siyasette illa bir cüce arıyorsanız; (bkz: devlet bahçeli)
  ... flarmonyy
 3. .
  psikolojik olarak çalışılmış, tartışmalı olan iç siyasetle ilgili kısma kulak asılmayacağı öngörülerek dış siyasete övgünün vurgulanması çabasındaki kişinin vermiş oduğu önermedir. iç siyasete atılan geçersiz bok sadece samimi görünmek adınadır.
  ... senkapatbenararim