1. 1.
  bir soru, ic anadolulu olanlara yonelik.
  1 ... arxaggelou
 2. 2.
  iç anadolu denildi mi akla karasal iklim gelir.
  ... selia
 3. 3.
  cevaplamak için ortaokul tarih bilgisi bile yeter aslında.

  Anadolu'da birçok medeniyet yeşermiştir. Birçok medeniyette burayı fethetmek istemiştir. Verimli topraklarının olması da bunun için en büyük sebeplerden birisidir.

  Türkiye'de tarım verimsiz topraklardan dolayı mı yapılmıyor? Hadi diyelim ki iklim koşulları kötü. Yahu hollanda da millet sıcak görünce sokağa dökülüyor. Tarım yapılan tarımın yoğun ticaret halini aldığı kaç yer iyi iklim koşulları yaşıyor.

  Edit: Bu arada ekleyelim adamlar topraksız tarım aşamasına bile geçti yani atı alan üsküdarı yeniden oluşturuyor biz de izliyoruz her alanda olduğu gibi.
  1 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  çorak ve verimsiz topraklardır. fazladan çaba ve maliyet ile ıslah edilerek tarım yapılabilir ama verimsiz olduğu gerçeği değişmez.
  ... hastavilla
 5. 5.
  bir insan kendi coğrafyasına bu kadar yabancı olabilir mi sorusunu akla getiren başka bir sorunsal. daha düne kadar konya ovası tüm türkiyenin buğday ihtiyacını tek başına karşılıyor, artanı da ihraç ediyordu.

  türkiye'de tarımı iklim değil iktidar bitirdi. avrupa birliğine verilen tavizler türk çiftçisini öldürdü.

  ucuz olsun diye 3,500 km uzaktan et getirmek ne kadar mantıklı? ya da dışarıdan saman ithal etmek?
  1 -1 ... serdarsl06
 6. 6.
  Yoo gayet verimli son yıllarda belli bir düşüş var lakin oda kimyasalların artmasından dolayı konya bölgesi Türkiyenin buğday arpa ihtiyacının büyük bir kısmını karşılıyor Nevşehir niğde aynı şekilde patates ihtiyacını karşılaşıyor bunlar öne çıkanlar tabi bu arada bahsetmediğim kabak soğan marul maydanoz havuç üzüm sarımsak ve aklıma gelmeyen bir çok üründe verimliliği çok yüksek olan ürünler iç anadolunun en büyük sıkıntısı sulama suyunun yetersizliği toprağında sıkıntı yok yani.
  1 ... trucker