bugün

Ikisi de isime yaramaz
Çoban lazım bana, 5000e kadar maaş veririm
bay olana beş bin tl
bayan olana dört bin tl

başlangıç için maaşlar bunlar. sonra işini kim daha iyi yapıyorsa zammı alır benden.
ben memur çocuğuyum aq aklım ermez öyle burjuva şeylere.

ama bana en fazla kazandıracak olana verirdim fazlayı... gerektiğinde ilkokul mezunu bir usta bile olsa.
Güzel soru. Asgari ücretin yarısını veriyorum ben. Çalışanlar suriyeli çünkü. Çalış lan köpek.
çalışanımın şirketime yarattığı katma değere göre değişir.
satış pazarlama departmanı ise yıllık kazandırdığı rakamın %10 kadarını alır benden.
teknik ekibimdeyse, kapattığı iş sayısı, müşteri memnuniyeti, müşteri devamlılığı vb konunalrdaki performansına göre maaş alır. en iyi satış elemanım ile en iyi teknik elemanımın gelirleri eşittir her zaman. ne satış personeli teknikten üstündür ne de teknik personelim satıştan. bu dengeyi kurduktan sonra maaş skalasını belirlemek çok zor olmuyor.

işe ilk başlayanlar ise iş tecrübesi yoksa asgari ücretle başlar. tecrübesi varsa şirket içindeki denk olduğu kişiler ile kıyaslanır ve denk olduğu kişilerin %20 altında bir maaşla işe başlatılır. kendini ispatladığı takdirde 6 ay içinde denk olduğu kişiler ile aynı maaş seviyesine yükseltilir.

gelelim anketin cevabına, yabancı dil bilgisi, diplomalar ve cinsiyet dışında başka hiç bir bilgi verilmemiş. biz işe eleman alırken bu 3 şeyden çok daha fazlasına önem veriyoruz. bu sebeple adaylar için verilen bilgi yetersiz olduğu için iki adayın da başvurusunu değerlendirmeye alamam.
Hak edene hak ettiğini verirdim. Ne bir fazla ne bir eksik. Kimsenin hakkına girmeye gerek yok sonuçta. Benim şuan ki patroncazım öyle hak ettiğimizi veriyor hatta buna güvenerek Ziraat'in tatil kredisine başvurup kredimi aldıktan sonra tabiri caizse bu yaz baya kafa dinledim. Çok iyi geldi ya kafamda hiç bir düşünce olmadan rahatça tatilimi yaptım. söylemeden geçemeyeceğim tedbirimi elbette aldım. patroncum sağolsun iyi adam vesselam.
1200 tl. O da 12 imamlara duymuş olduğum hürmeti belli etmek için. Bu şekilde kaması sağlam, Zülfikar-ı Kalın, Şah-ı Merdan Ali efendimiz bizlere yardım ederdi ve 1200 tl ile geçinirdi her bir işçim... Sosyalist yönetimlerin genelinde enflasyon tavan olsa da halk halinden memnundur zaten. Rusya, Venezuela, Küba gibi sosyalist ülkelerin enflasyon oranına ve aldıkları maaşa bakarsanız olayı anlarsınız. Sizin gibi cahil faşistlerle uğraşacak değilim. E ee ne diyorduk? Bu işler böyle...
ilk zamanlarda asgari ücret. Ama kar ettikçe tabiki o fiyatta artar.
asgari ücret veririm ve kişinin performansına göre maaş artar. yani 2300 garanti + sı olur. bir nevi kar ortağı yaparım ve işçiler arasında paylaştırırım.

personel azsa yol parasını veririm çoksa ne is te çamurda soğukta bekletirim servisle evinden aldırırım. çay kahve saati yanında pasta börek kek kısır vb. öğle yemeği personel çoksa açık büfe az ise de iyi bir yemek yiyecek şekilde sodekso ticket.

bayramlarda yılbaşında hediye kolisi doğum gününde bir pasta çiçek ve ufak bir hediye.

haftasonları 15 günde ya da ayda bir deşarj olmak için topluca bir yere götürürüm. hatta duruma göre tatilede gönderirim.

kısacası kar ettikçe yani ben ne kadar kazanırsam işçimde o kadar kazanır. bana ekmek varsa hep beraber yeriz yoksa yok.
işveren olunca aldığın taşıdığın sorumluluk öyle ben patronum istediğim gibi çalıştırır istediğim gibi az para veririm demek değildir.
Emek verilir ve karşılığı layıkıyla alınır.
Anlayışlı, vicdanlı ve saygınız yoksa işveren olmayınız.
3750 tl-5000 tl arasında maaşlar verdik ilkokul iki terk adamlara. doğru düzgün de çalışmazlardı. iki işçi birleşti, 440 000 tl lik malı çalıp kaçtılar. sonra o borca faiz de geldi. 2 senedir ödeye ödeye bitiremedik hala. 3000 tl maaş verdiğim, sadece görüşme trafiğini yöneten kadın hiçbir şey demeden, aniden bastı gitti. dımdızlak kaldık. sonra geri geldi. sonra geri gitti.

şimdi gelsin üniversite mezunu adam, iş ne olursa olsun 3000 tl den fazla vermem. kusura bakılmasın, benim insanlara güvenim kalmadı.
güncel Önemli Başlıklar