bugün

Muhteşem hayatın tabiridir. Şu cümledeki huzura, eğlenceye ve mutluluğa bakın!
haftasonunu iple çeken insan yaşantısı.
Kapitalist sistemin bireye dayattığı yaşantı formu. Özgürlük mü, özgür yaşam mı... Geçiniz. Evet.
devamı:
yaşlan ve öl...
insan yaptığı işe gömülüp işini yaparken kendinden geçerse, bu konular gündeme bile gelmez.
monotonluğun, uygulamadaki halini anlatan durum örneği. Sıkıcıdır ama o kadar yoğun çalışılıyor ki döngüyü kırmakta bir o kadar zor olabiliyor.
işten gel. yemek ye. udemyden aç bi kurs, eğitimlerini izle 2 saat. duş al, uyu.

kodlama öğren. çizim öğren. sanat öğren. modelleme öğren. hayatını değiştirmek istiyorsan fırsat parmaklarının ucuna kadar geldi, şu an bu yazıları yazdığın mecrayı sana ulaştıran şey. internet. bilgisayar, telefon. tüm fırsat parmaklarının ucundayken oturup ağlaklık yapma, rutin rutin diye. madem sıkılıyorsun, kendini değiştir. ağlamayı kes.
eve gidince çalışmaya devam edenlere tatil gibi gelen rutin.
hafta ici her gun yaptigim yanliz dus ve uyku arasina 4-5 saati kendime ayirdigim rutin gunluk hayatim ama hep ayni dongu olduguna bikkinlik yapiyor hafta sonunu iple cekiyorsun.
Maalesef özel sektör çalışanının rutin güncesi. inanın fazlasına zaman kalmıyor çünkü. lanet olası sistem.
Sürekli çalışıyormuş hissi veren döngü.
Yemek öncesi mutfakta,

yemek sonrasi salonda,

uyumadan önce yatakta,

karıya üç posta at.

Hayat güzel AMG.
Duş alıyorsa iyi millet leş gibi kokuyor.
Güzel bi karınız varsa bunların hiçbiri dert olmaz.
yaşıyorsunuz bu hayatı be.
Sabah 9, akşam 9, Cumartesi günü de çalışırım.
Ben işime aşığıühü ühüü.
Bazen yemek yeme aşamasını atlayarak kendime küçük değişiklikler yaşatıyorum.
dokuz altı sendromu.
son 2 buçuk yıllık hayatım.
30 yıllık yaşantım. bomboş yaşıyoruz amk.
monotonluk maratonu
ve sonra özgürüm de!
standartımdır. bu çizgiden sadece markete giderken çıkıyorum.
Yarın tekrardan başlayacak olan muazzam döngü.
ne bekliyorsunuz sayın amınakoduklarım ha!? ne bekliyorsunuz? sanki çok matah bir ülkede nefes alıyor ibneler de aşırı ghetto şeyler bekliyorlar. ulan ibneler ortadoğu da yaşıyorsunuz, gidin intihar edin lan! boktan işleri yapıyor, ve boktan paranızla kendinizi doyurmaya çalışıyorsunuz, taşı sıkıyorsunuz lan. ama kazanamıyorsunuz. sizin üstünüze dakstil çekmek gerekiyor, aslında siz de farkındasınız, sokaklara gece vardiyası olduğunuzu biliyorsunuz. ama sesiniz götünüze kaçtığında bir şey yapamıyorsunuz, siz çünkü; leş kargası olmayı seçtiniz, aslanlar büyük eti götürürken siz, artıkları yersiniz. çünkü; siz böyle gördünüz. o kadar ezilip büzülüyorsunuz, kırılmaz bir madde oldunuz amk. her madde sonunda kırılır, ezilir, parçalanır, ama bu koduklarım modern köleliğe o kadar alışmışlar ki işlemiyor... işlemez zaten, intro gibi oldunuz lan, patlamaya hazır bomba gibisiniz, ama fitiliniz yok. ne bekliyorsunuz bu ülkeden? eşek gibi çalışıp üç kuruşa tamah edeceksiniz lan! siz çünkü; isyan'ı,devrim'i terkettiniz! itaatkâr köleler sizi! nefesiniz bile sayılı bir biçimde nefes alıyor, fazla nefes alırsanız efendileriniz boynunuza yapışıyor ve çekiyor sizi yerin dibine, ve zaten bu boktan çukurda yerin en dibindesiniz, merak ediyorum daha ne kadar derine batabilirsiniz. özgürlük,hak,hukuk, sözleri artık sizler için yapay orgazm ve hiç bir şeyin önemi yok, sadece hayatta kalmak için hayatta kalıyorsunuz.. hiç bir şeyden şikayetçi olmayın çünkü; modern kölelik bunu gerektirir paradoks gibisiniz lan her gün aynı saatte ise gidip geliyorsunuz. ama gram yükselmiyorsunuz, ve aksine faizler sizi sikerken ses etmiyorsunuz, çünkü kafanız bok çukurunda.. neyse size bunları neden anlatıyorum ki.
güncel Önemli Başlıklar