bugün

günün ilginç haberlerinden biri buydu.

4 milyondan fazla genç işsiz. baktılar gençlerimizi istihdam edecekleri alan yok, bu yola başvurdular. bekleyip göreceğiz.

her şey bir yana bu eğitimi verecek olan şahıslar/kamu çalışanları/ eğitmenler, artık her kimseler, neden kendileri youtuber olmuyor?! bildiğim kadarıyla bu youtuberlar deli para kazanıyor. madem bu kadar kabiliyetlisiniz, bu işlerden bu kadar anlıyorsunuz kendiniz youtuber olun.

değil mi ama?!
Ülkecek ne duruma düştük lan yakında kel kafalı memur dayılardan youtube giriş belgesi mühürletiriz.
ders programı.

slime nasıl yapılır.

Evde torpil patlatma...

Anneme ölüyorum şakası...

Sevgilime ayrılık şakası...

Babama berkeye verdim şakası...

Abime hamileyim şakası...
işsiz ve troll sayısını daha da arttıracaktır. Hiç şaşırmadım! "arkadaşlar kanalıma hoş geldiniz, abone olmayı unutmayın!" temalı kelimeleri duymaktan fenalık geçireceğiz. işkur birazcık da sözlük yazarı yetiştirse acep ne güzel olurdu?
Bence çok yerinde ve geç kalınmış bir uygulama. Faydası, yararı ve istifadesi fazla olacaktır. Meseleye Sadece iş imkanı gözüyle bakmamak lazım.

Belki Bunu öğrenenlerin tamamen ticari faaliyetler için kullanmasından ve azınlıkta da olsalar abuk sabuk saçma sapan videolardan para kırmaları mümkün olsa bile yine de,

madem ki youtube gibi böyle bir realite var, O halde gençlere öğretmekte fayda var. Burada eğitim öğretim amaçlı onca faaliyet de var. işe yarar dişe dokunur hemen her konuda istifade edilen youtube gibi bir mecrada mutlaka milletin hayrına yapılacak işler de çoğalacaktır kanaatindeyim. Fakat denetim şart. Belirli kıstaslar ve kontroller mutlaka olmalı. Faydalı yönlere kanalize edecek uygulamalar maddi teşvik görmeli. Yetiştirmede bu esaslar göz ardı edilmemeli.
Devlet dairelerinde youtube müdürlüğü açılır ruhsatname ve belge mühürlenir harç alınır.
bakalım 10-30 bin arası kazanacak olan o şanslı kişiler kimler?!

görsel
artık işsizler de slime videosu çekecekler demek.
Para kazanacak diye Millet Çoluk çocuğa maskara mı olsun 7-8 yaşında çocuklar Annesine küfür mü Etsin ?
Güzel fikir ama bizim memlekette "slime" yapan avanaklardan öteye gitmez. ilimmiş bilimmiş bizimkilerin ilgisini çekmez bunlar.
+hocam siz hangi bölümden mezunsunuz.
-efenim ben profesöner youtube video yükleyicisiyim
+nasıl yani ne oluyor ki bu
-slime ahbap, yapıyorum ve youtube a atıyorum.

şaka bir yana barış Özcan gibi kaliteli içerik yapımcılarının artmasına vesile olmasını dileriz.
zira youtube artık toplumun düşünce yapısını değiştirecek ve hatta toplumu yönete bilecek düzeye ulaştı.
şahsi fikrime göre youtube kapatılmalı. bu güce sahip olması çok tehlikeli.
Sikortası varsa iyidir.
youtuber'lara iş bulsunlar bence.
işsizlik oranlarını düşürmeye çalışan kurumun yeni projesi.
7-15 yaş arasına hitap eden saçma kanallarla para kazanacaklar. Uzun vade sonuçlarını iyi tahmin etmek gerekir, zira ergenliğe yeni giren çocuklar YouTube'da saçma sapan videoları izleyerek geleceğini karartabilir. Slime, stres çarkı videosu izlemek insana birşeyler katmaz. Fakat (bkz: barış Özcan) gibi özgün içerik üretilirse işte o zaman proje başarılı olabilir.
Ülkenin iş bulma kurumu bile işsiz.
onu bunu bilmem de ankara kendine dikkat etsin.*~
Yerinde ve güzel bir karardır. Artık bütün meslekler yavaş yavaş internete dönük işler yapmaya başladı. Diziler bunun en iyi kanıtıdır.
herşeye muhalif kesim hemen yetişmiş bok atıyor
allahım bunlar ülke gençlerinin ne yapmasını bekliyor eli kolu bağlı otursun sözlüğe entry girip yaşlı anne babasına yük mü olsun sizin gibi amk

uçak yapılacak olur motoru ithal derler
nükleer yapılacak olur pis derler
güneş enerjisi yapılacak olur masraflı derler
sizin derdiniz ne evladım bi sıkıntınız mı var.