bugün

iş düşmeyince mesaj atmazlar.
Şerefsiz, cevap verilmeyesi arkadaş.
Giriş cümlesi olarak;
"Ooo kankim hiç yazmıyorsun ya."

Ulan sen zaten gerekli bir adam olsan, Konuşuyor olurduk Bağları koparmazdık.
Çokça sahip olduğum arkadaştır. Sana selam vermeyen adamlar birden seni kardeşim diye çağırmaya başlıyor. Görsen şoka girersin.
Bide özlediğini falan söyler. Evde sıkıntıdan patlıyorum o yüzden buluşalım demiyor da özledim diyor. Dostluğunu görmediğim bir insan bide kötü zamanında yanında olduğum benim kötü zamanımda olmayan tipden. Ağzına tükürdüğüm bide beni salak yerine koyar hep. Dostluk sevgimden bir şey demem de aklıma getirdiniz şunu sinirlerim bozuldu bak.
(bkz: Adamın dibi)
Zamanın arkadaşlarıdır. Sıkıntısını sizinle paylaşmak ister sadece.
işi düşünce mesaj atana canım sıkıldığında cevap veririm.
Sizinde işiniz düşünce cevap vermeniz gereken arkadaştır. Bu arada arkadaş dediğim için özür diliyorum. Böyle birine arkadaş demek diğerlerine haksızlık etmek olur.

(bkz: menfaat)
Mesaja cevap vermeyerek çözülebilen durumdur. Pek bozulmaz bu duruma yavşaktır nasıl olsa
Arkadaş falan değildir. Sadece işi düşüce mesaj atan bir insandır.
Yaa ben de bilmiyorum ki :( mesajları ile yollamanız şart olan kişilerdir. Siz yardım istediğinizde öyle yaparlar çünkü.
Buyrun benim !
Bizzati arkadas cevrem.
ulan sanki herkes sürekli birbirini hal hatır sormak için düzenli olarak arıyormuş gibi lafı söze vardırıyorlar, atıp tutuyorlar.

işin düşünce elbet arkadaşını eşini dostunu arayacaksın kimi arayacaksın başka? yoldan geçen adamı mı arayacaksın? köşedeki simitçiyi mi soracaksın? marketteki kasiyere mi koşacaksın acil işin olunca başına bir iş gelince?

ben bütün arkadaşlarımı, hatta en yakınımda olanları bile, annemi babamı bile yeri geliyor düzenli arayıp soramıyorum. günlük hayatın meşgalelerinden fırsat olmuyor sıra gelmiyor. haliyle kalkıp kime ne diye kızayım beni işi düşünce arıyor diye? herkesin başında bin bir türlü dert var herkesin başında akla gelmez sıkıntılar var. milletin işi gücü hiç tasası yok da beni mi arayacak ha boyna.

bu bencilliği anlamak çok güç.
neymiş işi düşünce arayan arkadaş mı olurmuş?
evet ben sadece işi düşünce arayana da arkadaşım diyorum. zira arkadaşım dediğim adamın işini görebileceksem memnuniyetle görürüm. imkanlarım elvermiyorsa da güzelce izah ederim.
yahu yapamayacaksan, işini göremeyeceksen söylersin olur biter. bu kadar basit. neyin lafını sözünü ediyorsun? sanki sen işin düşünce 11880 i arayıp yardım edecek, işini görecek adam mı arıyorsun?
Nefret ettiğim kıl olduğum işi düştüğünde yapmadığım insan tipi.
Hayırdır kardeşim işin mi düştü diye cevap verin ki azıcık utanması varsa işini halledemeden sizden uzaklaşsın ahalsşsjhsksls.
canıma artık tak etmiş arkadaştır. pardon ya ne arkadaşı. olsa olsa tanıdık işte.

bazı insanları hayatımdan çıkarmakta pek başarılı değilim ve bunun sonuçlarına çok güzel katlanıyorum.
gündelik hayatta haddinden fazla bulunan insanlardır. onlara size davrandıkları gibi davranmanız gerekir. ( ne kadar böyle desem bile o insan tipine çok dönüşemem gibi geliyor)
Bunu anladığım an engel attığım arkadaştır. Hatta arkadaşta denmez öylesine. Tanıdık demek daha makul olur. Ayrıca iyi gün dostudur.
Isinin düştüğünü anlarsam Cevaplarimda o şekilde yönlenir.
Arkadaş mıdır yoksa sadece bir tanıdık mı orası tartışılır ama bu durum beni rahatsız etmiyor. Kişinin bir sıkıntısı veya meramı var ve hatırına ben düşmüşüm, yardımım dokunacağını düşünüyorsa ve dahi yardım edebileceğim bir mevzu ise ne âlâ.

Gün gelir sizin de başkasına işiniz düşebilir hemen insanları öbürsüleştirmeyin.*
menfaatine uygun hareket edendir, denilesi.
son kez işi görülmesi gereken arkadaştır.
işi görülüyor gibi yapılıp yarı yolda bırakılmalıdır. anca öyle akıllanır denyo.
Çok ciddi bir şey değilse umursanmaz.
güncel Önemli Başlıklar