bugün

1.Anlam yükletilen şey,anlamlı iz,im.
2.Belirti,gösterge,alamet.
3.El,yüz hareketleriyle gösterme.
bir sıfat şekli
(bkz: işaret sıfatı)
P. C. Cast ve Kristin Cast' ın birlikte kaleme aldıkları Zoey isimli 16 yaşındaki bir genç kızın iz sürücü tarafından işaretlenerek vampir olmaya adım adım yaklaşmasını anlatan kitap...
16 yaşındaki zoey nin vampir olma yolunda yaşadıklarını anlatan kitap. kitabın türkçe çevirisinde bol bol ucube ve ucubik kelimeleri geçmektedir.
insanı kendine bağlayan kitaptır bir günde bitirilmiştir.
gece okulu serisinin ilk kitabı. gerçekten muhteşemdir. sizi vampirlerin dünyasına alıp götürür. alacakaranlık'tan sonraki en iyi vampir serisidir.
inanılmaz akıcı olan ve kopulamayan bir serinin ilk kitabıdır.
bol bol anlayamadığım "alo" kelimesi de geçmektedir.
ergen genç kızların twilight'dan sonraki gözdesi.
(bkz: kolpanın kolpası)
tan'ın son albümünün ve aynı zamanda da şarkısının adı. sözleri:

durma bir şey yap
oyna hadi kıvır bana
farkettir gir kanıma
herkes farkında
kirpiğini süz bana
hayranın tam (tan) karşında

sabrım yok deliriyorum
seni seçtim istiyorum
suskun mamafih pusuda
bir işaret bekliyorum

mis çiçeği beyaz melek
ben iki dirhem bir çekirdek
masum bir günaha girmek için
bir işaret bekliyorum. *
harry potter ve alacakaranlık melezi bir kitap serisidir efendim. 16 yaşında bir kızın işaretlenip vampir okulu( gece evi) na gitmesi ve gelişen olayları anlatır. akıcıdır fakat akla harry potter i getirir ( hogwards büyücülük okulu)
gece evi serisi'nin ilk kitabıdır. zoey kızılkuş'un işaretlenmesini ve arkadaşlarıyla vampir okulundaki maceralarını anlatan bir kitaptır. *
p.c cast ve kristin cast'ın mükkemmel bir kitabıdır.kitabın kahramanı olan Zoey Kızılkuş'un yeni hayatının karmaşık ve zor olacağını anlatan serinin ilk kitabıdır.*
O ki, pınar basında çeker suya hasret;
Kadınında kadına, yurdunda yurda hasret.
Yalan dünyada butun görünüşler iğreti;
Her şey o şeye hazin benzeyişten ibaret.

Var olan yoklukların ömrünü sürüyorum
Aşklar bomboş kuruntu, hürriyetler esaret
Yalnız, 'Rakip' ismiyle Allah’ı görüyorum
Bir yokluk ki, bu dünya, var olandan işaret...N.F.Kısakurek

Necip Fazıl Kısakürek.
Tanrıdan işaret beklemek türklere tengricilikten gelen bir alışkanlıktır. Mesela şiddetli gök gürültüleri tengrinin kızdığına dalalettir. Hep iyi ya da kötü işaret beklenir. Benimde atalarımın geleneğini sürdürdüğüm ve inandığım hadisedir.