bugün

parayı bulduğunuz için işi bırakıyorsanız, yani artık eyvallahınız kalmadıysa, hele bir de iş yerindekilerin bundan haberi yoksa, tadından yenmeyecek hadisedir.
gıcık olduğunuz patronunuza ve içinizdeki caniyi her gün uyandıran domuz iş arkadaşınıza, her türlü pisliği yapabileceğiniz gün gelip çatmış demektir.

isteseniz gitmeyedebilirsiniz ama ibneliğine gidilir yani...
ben olsam giderim, hayallerim var benim.
Yarındır. Lakin sevilen iş arkadaşlarını da bir daha görmemek demektir. Ayrıca 30 çocuğu kimsesiz bırakmak da olabilir. iyisiyle kötüsüyle bir defteri artık kapatmaktır. Zor olacağından belkide veda etmeden sadece bir istifa dilekçesi bırakıp masaya kaçmak daha yerinde olacaktır.
için içine sığmaz. mutluluktan koşmak istersiniz.

artık o basit, cahil sikik çalışanlarla muhattap olmayacaksınızdır. kafasına göre size ezici tavırlar yapan patronunuza katlanmak zorunda kalmayacaksınız. bütün firma siktirip gitsindir. dünyanın en mutlu günüdür.

bayramdır.
mobbinge maruz kaldıysanız patronun keline şaplak bile atabileceğiniz gündür.
ihbar süresini çatır çatır çalıştırırlar.
ben göbek atmamak icin kendimi zor tutuyordum. bayramla eş degerdir.
bayramdan önceki gündür. evet.
"Ayrılmadan önceki son gün" dense daha doğru olurdu. istifa ettiğinizde zaten bir ay çalışma zorunluluğunuz var. Öyle kafaya göre gidişler filmlerde oluyor ancak.

t: Tüm sorumluluklarınızdan, sizi yoran her şeyden ve herkesten sonsuza kadar uzaklaşacağınız gerçeğidir. insanı huzurla doldurur. Hele bir de mevsimlerden ilkbaharsa tadından yenmez.

Not: Kışın ayrılmayın; kasvetli oluyor.
Tecrübelerimden yola çıkarak söylemek isterim ki öyle güzel bir duygudur ki anlatılmaz yaşanır. Omuzlarınızdaki tüm yükü bir anda orta yere bırakarak, işyerinizdeki arkadaşlarının yalancı üzüntüsünü görerek ertesi gün o kapıdan dışarıya çıkacağınızı kafanızda canlandırıyorsunuz. Bir ferahlama geliyor ki sormayın gitsin. Ama nedense benimki uzun süreli ayrılıklar olmuyor. Bir aya kalmadan yeni işe başlamış oluyorum ve hiç tadını alamıyorum. Önüme fırsat geldiğinde sonradan işsiz kalmamak için değerlendirmek durumunda kalıyorum. Bu durumda da anlayacağınız hiç tadını çıkaramıyorum. Ama en çok sevdiğim şey çalışmadığım hafta içi bir zaman diliminde bir cafe de oturup kahvemi yudumlarken çalışan kesimin koşturmacasını izlemek bana ayrı bir keyif veriyor.