bugün

Evinde kahvaltı yapan da mı varmış.
uyanır uyanmaz bir şeyler yiyip içmekten hoşlanmıyordur. kahvaltı etmeyi eşini sabahın köründe ayağa dikecek kadar önemsemiyordur. eşi kahvaltıyı hazırlıyor, buyur ediyor kendisi istemiyordur. ya da hepsini geçtim canı her sabah uyanıp kahvaltı hazırlamak istemeyen bir eşi vardır ve adam bunu problem etmiyordur bu kadar basit.
Evden çıkmadan önce halen yatmakta olan karısına bir ümitle hoşçakal dediğinde Karısı yorganın altından çıkardığı tek ayağı ile bye bye yapar. başını öne eğer usulca evden çıkar, işine gider.
Adamın biri şirket de hiç kahvaltılık olarak kek simit vb yemez çay getiren personele bile "sağol, evde çok içtim" dermiş.
Arkadaşı dayanamaz sorar.
- sen hiç kahvaltı falan etmiyorsun, sen de evli ben de evliyim. Ben hanımı sabah bir türlü uyandıramıyorum ki kahvaltı hazırlasın, bunu nasıl beceriyorsun?
* Ben iki evliyim. Biri kahvaltımı hazırlar diğeri elbisemi ütüler ayakkabıları çantamı hazırlar. Kapıdan çıkarken biri ayakkabılarımı koyarken diğeri çantamı tutar.

Bunun üzerine adam bir kadın daha alıp evlenir.
Sabah olunca eşine "kahvaltı hazır mı?" Der. Eşi "sen dün öbür eşine gömlek aldın bana almadın git o hazırlasın" der.
Öbür eşine gider kahvaltı hazırla der. Öbür eşi "sen bu gece kiminle yattıysan o hazırlasın" der.
Adam evden aç çıkar. iş yerinde adam iki evli ama eşleri adama bir kahvaltı ile hazırlamamış demesinler diye utancından lokantaya gider çorba içer çay içer şirkete gelir.

iki eşi olan arkadaşı nasıl durumlar diye sorar.
Valla dediğin gibi biri kahvaltımı hazırlar biri elbisemi hazırlar kapıdan çıkarken biri çantamı biri ayakkabımı tutar der.

Velhasıl-ı kelam: evli erkek şirket de kek börek simit ile kahvaltı yaparken eşi de saat 11 gibi uyanmış kahvaltı sofrasını hazırlamış TV karşısında magazin haberleri kadın programları izleyip ağız tadıyla kahvaltı yapıp TV de zapping yapıyordur.
Ya da komşu arkadaşı kankası ile oturup getirmiş oldukları yiyecekler ile sofra kurmuş veya misafirlikte olup dedikodu eşliğinde kahvaltı yapıyorlardır.
güncel Önemli Başlıklar